Trwa ładowanie...
d9p95sn
Ciekawostki

Talia osy czy fantastyczne piersi? Panowie wybrali!

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Talia osy czy fantastyczne piersi? Panowie wybrali!
(Jupiterimages)
d9p95sn

Męskim okiem

Smukła talia była oznaką atrakcyjności kobiety w dostępnej badaniom historii literatury - wynika z wieloletnich badań nad literackim obrazem piękna.

Doktor Devendra Singh z University of Texas przez lata analizował 345 000 nowo- i starożytnych tekstów pod kątem opisów fikcyjnych piękności - od współczesnych aż po wczesną literaturę Indii i Chin z pierwszego wieku po narodzeniu Chrystusa. Okazało się, że "wysmukłość talii" była najczęstszym pochwalnym określeniem, używanym przez autorów wobec bohaterek uważanych za szczególnie piękne (częściej wspominali tylko o piersiach).

d9p95sn

Wcześniej doktor Singh prowadził także pomiary setek posągów przedstawiających piękne kobiety. Tekst, opublikowany w piśmie wydawanym przez prestiżowe brytyjskie Royal Society, jest kolejnym dowodem na znaczenie dla kobiecej atrakcyjności proporcji między biodrami, a talią. Wprawdzie powszechnie wiadomo, że obwód talii należy do ważnych w zachodniej kulturze cech kobiecej urody, ale nie było pewne, czy to rzeczywiście ponadczasowy i ogólnoludzki pogląd. Niektórzy eksperci sugerowali, że w pewnych momentach historycznych mężczyźni woleli partnerki grubsze w talii (choćby w czasach Rubensa).

[

]( #opinions )

d9p95sn

Zdaniem Singha, szczupła talia, jako oznaka zdrowia i płodności, jest obiektywną cechą atrakcyjności, a nie wartością subiektywną, zależną od czynników kulturowych oraz osoby oceniającego, jak sugerują niektórzy naukowcy. Charakterystyczna budowa ciała kobiet kształtuje się w okresie dojrzewania pod wpływem hormonu płciowego- estrogenu. Kobiety świetnie o tym wiedzą. Dla przykładu taka Jennifer Aniston. Patrząc na ciało bohaterki popularnego serialu "Przyjaciele", nie ma chyba takiej części anatomii, którą można by poddać krytyce. A już na pewno nie jej talię.

Jak ona to robi? Ponad 40-letnia Aniston twierdzi, że jej jedynym sekretem jest to, że "biega, ćwiczy jogę i dobrze się odżywia". Jak podaje magazyn "The Times", dieta gwiazdy składa się w 40 procentach z węglowodanów, w 30 procentach z tłuszczów i w 30 procentach z białek. Ulubionymi przekąskami aktorki są borówki i czipsy kukurydziane z salsą, które pomagają jej hamować ataki głodu. Dodatkowo w stałym repertuarze aktorki są ćwiczenia jogi. Aniston uprawia jeszcze 20-minutowy trening wytrzymałościowy na bieżni, ustawionej dokładnie na 9,2 km/h przy nachyleniu pod lekkim kątem.

Jeszcze ciekawszą metodę na idealną talię, a do tego fantastyczne piersi wykombinowali Amerykanie. Jak się okazuje, panie obdarzone obfitszą talią i małym biustem, mogą przy pomocy zabiegu medycznego, "przełożyć" tłuszczyk z bioderek do piersi.

[

]( #opinions )

d9p95sn

Beauli - to metoda powiększania piersi z wykorzystaniem autogennej tkanki tłuszczowej, uzyskiwanej podczas zabiegu liposukcji. Taka forma zabiegu pozawala na odessanie tłuszczu, a dodatkowo umożliwia modelowanie wybranych partii ciała poprzez wykorzystanie własnej, samoregenerującej się tkanki do reimplantacji. Główną zasadą jest modelowanie biustu z użyciem komórek tłuszczowych pacjentki, pozyskanych podczas liposukcji, czyli odsysania tłuszczu. W efekcie po pierwszym zabiegu można zyskać szczupłą talię i pełniejszy biust.

(PAP), menonwaves

d9p95sn

Podziel się opinią

Share

d9p95sn

d9p95sn