Trwa ładowanie...
d225ia9
Ciekawostki

Tam mężczyźni wstawiają sobie implanty... wąsów!

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Tam mężczyźni wstawiają sobie implanty... wąsów!
(AFP)
d225ia9

Przez wiele stuleci obfity zarost, a w szczególności pokaźny wąs był uważany za kwintesencję męskości, powód do dumy i wspaniały ozdobnik męskiego oblicza, przydający mu godności i windujący w górę osobistą atrakcyjność.

Dziś można powiedzieć, że jest wręcz przeciwnie - w modzie jest bycie pogardzanym wcześniej "gołowąsem", a same wąsy są obiektem przaśnych żartów i jednym z elementów kanonu "polskiego obciachu" (wyłączając oczywiście wąsik Adama Małysza).

* Przychodzi Arab do lekarza...*

d225ia9

Nie wszędzie jednak sprawa wąsów postawiona jest na ostrzu... maszynki. Regionem, gdzie wąsy uchodzą za godny symbol dojrzałej męskości i docenia się je za walory estetyczne, są kraje Bliskiego Wschodu. Do tego stopnia, że coraz popularniejsze stają się specjalne zabiegi w klinikach chirurgii plastycznej - okazuje się, że tamtejsi mężczyźni masowo zamawiają sobie implanty wąsów!

* "Estetyczna" turystyka*

Krajem, w którym "wąsaty" aspekt medycyny estetycznej kwitnie, jest przede wszystkim Turcja, która stała się już celem "turystyki plastycznej" dla mężczyzn z arabskiego kręgu kulturowego. Podróżują do Turcji jedynie po to, by poddać się zabiegowi wszczepienia wąsów. Jeden z tureckich chirurgów plastycznych przyznaje, że dokonuje 50-60 zabiegów... tygodniowo - to pokazuje skalę tego zjawiska.

* Wąsaty czyli mądrzejszy?*

d225ia9

Klientami są głównie mężczyźni w wieku 30-50 lat z Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Iranu, Libanu, ale również Turcji. Panowie z reguły marzą o gęstym grubym wąsie, który przyda ich twarzy stateczności i powagi. W tym kręgu kulturowym odpowiednio obfite wąsy są utożsamiane z mądrością i bogatym doświadczeniem życiowym, stanowią nieodłączny element twarzy większości polityków, ale noszą je również tureccy celebryci - jak np. piosenkarz i aktor Ibrahim Tetlises.

* Jak i... za ile?*

Operację przeprowadza się pod znieczuleniem miejscowym, a źródłem dla implantowanych wąsów są włosy z głowy. Już następnego dnia można zacząć zwyczajne zabiegi pielęgnacyjne, a najlepszy efekt uzyskuje się po około 6 miesiącach od zabiegu. Trzeba jednak za niego słono zapłacić - ci, których Natura nie obdarzyła imponującym zarostem i decydują się na chirurgiczne poprawki, muszą wyłożyć około 5 500 euro (ponad 22 000 zł). Można zatem powiedzieć, że każdy włosek w męskich wąsach jest na wagę złota.

KP/PFi, facet.wp.pl

Polub nas na Facebooku:

Zobacz: "Czego pragnie kobieta w mężczyźnie"

d225ia9

Podziel się opinią

Share
d225ia9
d225ia9