Trwa ładowanie...
16-05-2011 11:38

Tam snajperzy polują na szczury!

Tam snajperzy polują na szczury!Źródło: AFP
d1rtrqj
d1rtrqj

Polowanie wzbudza mieszane uczucia i słusznie. Mało kto jednak nie przyzna, że broń, a strzelanie w szczególności, to typowo męska rozrywka, która może przynieść mnóstwo satysfakcji (w zależności do czego się strzela). Aby jednak nie mordować niewinnych sarenek i nie przenosić się z konieczności na strzelnicę, pewien mieszkaniec Moskwy znalazł oryginalne, choć nieco turpistyczne rozwiązanie: strzela do szczurów!

46-letni Gienadij, który na co dzień jest normalnym pracownikiem, wieczorami uprawia specyficzne hobby: patroluje okolice swojego osiedla w poszukiwaniu żerujących w śmieciach szczurów, do których następnie strzela z pneumatycznego karabinu snajperskiego. Zazwyczaj skutek dla gryzoni jest śmiertelny.

[

]( http://studio.wp.pl/i,Moskiewski-snajper,mid,1166506,foto.html ) Rosjanin jest byłym myśliwym, ale zarzucił polowania na zwierzynę leśną, po tym, jak inny myśliwy postrzelił go w nogę. Teraz koncentruje się na nocnych polowaniach na szczury, które w niektórych dzielnicach Moskwy są prawdziwą plagą. By zwiększyć swoją skuteczność Gienadij zainwestował w sprzęt: jego karabin posiada charakterystyczny czerwony celownik laserowy oraz tłumik - co przedstawia wartość kilku tysięcy dolarów.

d1rtrqj

Tłumik jest koniecznością, nie tylko po to, by bezgłośnie zabijać, nie płosząc innych szczurów oraz nie budzić po nocach ludzi. Proceder, który uprawia moskwianin, mimo że pożyteczny dla ludzi i miasta, jest nielegalny i Gienadij nie może dać się złapać policji. Gdy tylko widzi jakiegoś przypadkowego przechodnia lub samochód, chowa broń do specjalnego futerału.

"Szczurzy pogromca" chwali się, że w ciągu 7 lat, bo właśnie tyle czasu trwają już jego nocne łowy na gryzonie, zabił około 700 szczurów, które w jego opinii są gatunkiem nie dość, że przenoszącym choroby, to groźnym dla człowieka. Jak twierdzi, atakują ludzi chorych oraz dzieci.

Po "oczyszczeniu" jednego terenu Gienadij pozostawia w jego miejscu swój "ślad" - rysunek czerwonej sowy, i przenosi się w inne miejsce.

Choć nocna rozrywka Rosjanina może wydawać się niecodzienna i szokująca, nie należy do aż tak wyjątkowej rzadkości: w samej Moskwie nocami poluje na szczury ok. 400 podobnych snajperów, wśród których są również kobiety.

KP/PFi

d1rtrqj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1rtrqj