Trwa ładowanie...
Technologie

Te buty owija się wokół stopy!

Share
Te buty owija się wokół stopy!
Źródło: boredpanda.com
dvktded

Kupowane w sklepie buty rzadko kiedy idealnie dopasowują się do naszych stóp, a zamawianie ich "na wymiar" jest bardzo drogie. Wielu z nas jest więc skazanych na bolesne "rozchadzanie" obuwia, zanim przestanie uwierać i powodować odciski. Jednak pewna włoska firma obuwnicza znalazła rozwiązanie tego problemu i stworzyła buty, które... owija się wokół stopy. Sam pomysł wcale jednak nie jest nowy.

Producent nazwał swój wynalazek Furoshiki - tym mianem określana jest w Japonii tkanina służąca do zabezpieczania transportowanych towarów, czyli do tworzenia tobołków. Podobnie butami Furoshiki, zaprojektowanymi przez Japończyka Masaya Hashimoto, "otulamy" stopę, chroniąc ją przed urazami. Nie mają one sznurowadeł, a zapinane są na rzepy.

To więc, co w trudnych czasach w Polsce nazywało się onucami, dziś w nieco modniejszej formie i z wszytą podeszwą podbija zachodnie rynki obuwnicze. Para takich bucików kosztuje ok. 140 dolarów, czyli blisko 540 zł. Póki co dostępne są w pięciu kolorach. Kupilibyście sobie takie?

dvktded

Podziel się opinią

Share
dvktded
dvktded