Trwa ładowanie...
10-04-2015 15:06

Tego nie zrobisz na pierwszej randce

Tego nie zrobisz na pierwszej randceŹródło: Shutterstock.com
d45rq5a

Jeszcze parę(naście) lat temu zwolenników seksu na pierwszej randce można było policzyć na palcach jednej ręki. Z biegiem czasu przybywało osób gotowych na błyskawiczną konsumpcję znajomości, a deklarowanie, że tak naprawdę nie ma na co czekać, stało się wręcz modne. Dziś podobny pośpiech ponownie staje się zjawiskiem bardziej marginalnym i w złym guście. Co ciekawe, czekać nie chcą wcale panie, ale mężczyźni.

Jak wynika z badań przeprowadzonych przez brytyjskich ekspertów wśród 2 000 ankietowanych, 75 procent mężczyzn uważa, że pierwsza randka to kiepski moment na seks i woli wstrzymać się z ewentualną konsumpcją znajomości. Fizyczna rezerwa w męskim wydaniu idzie jednak dalej - jedna czwarta panów wolałaby również uniknąć pocałunków i pieszczot na pierwszej randce. Panie są pod tym względem znacznie bardziej otwarte - choć entuzjastek seksualnych uniesień z nowo poznanym mężczyzną nie jest wiele (kilkanaście procent ankietowanych), 72 procent kobiet z chęcią zakończyłoby pierwszą randkę namiętnymi pocałunkami, uściskami i pieszczotami.

Gotowość na fizyczną bliskość nie przekłada się w kobiecym wydaniu na emocjonalne zaangażowanie - pod tym względem znacznie bardziej otwarci są panowie. 25 procent mężczyzn uważa, że w pierwszym miesiącu znajomości powinien pojawić się już temat miłości i magiczne "kocham cię". Podobną gotowość na miłosne wyznania deklaruje jedynie 16 procent kobiet.

d45rq5a

Kto jednak powinien zadeklarować się pierwszy? Mimo teoretycznego równouprawnienia i wojującego feminizmu, nasze podejście wciąż pozostaje tradycyjne. Prawie połowa pań czułaby się niekomfortowo, gdyby musiała wyznać miłość jako pierwsza, podczas gdy około 75 procent mężczyzn nie ma z tym żadnego problemu.

Mężczyźni są również statystycznie szybciej niż kobiety gotowi zadeklarować światu, że odnaleźli swoją drugą połówkę - mowa zarówno o przedstawieniu wybranki rodzinie i znajomym, jak i zmianie statusu matrymonialnego na portalach społecznościowych. Panie są pod tym względem znacznie bardziej ostrożne.

d45rq5a
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d45rq5a