Trwa ładowanie...
d2shkii
Seks

Tego nie zrobisz na pierwszej randce

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Tego nie zrobisz na pierwszej randce
(Shutterstock.com)
d2shkii

Jeszcze parę(naście) lat temu zwolenników seksu na pierwszej randce można było policzyć na palcach jednej ręki. Z biegiem czasu przybywało osób gotowych na błyskawiczną konsumpcję znajomości, a deklarowanie, że tak naprawdę nie ma na co czekać, stało się wręcz modne. Dziś podobny pośpiech ponownie staje się zjawiskiem bardziej marginalnym i w złym guście. Co ciekawe, czekać nie chcą wcale panie, ale mężczyźni.

Jak wynika z badań przeprowadzonych przez brytyjskich ekspertów wśród 2 000 ankietowanych, 75 procent mężczyzn uważa, że pierwsza randka to kiepski moment na seks i woli wstrzymać się z ewentualną konsumpcją znajomości. Fizyczna rezerwa w męskim wydaniu idzie jednak dalej - jedna czwarta panów wolałaby również uniknąć pocałunków i pieszczot na pierwszej randce. Panie są pod tym względem znacznie bardziej otwarte - choć entuzjastek seksualnych uniesień z nowo poznanym mężczyzną nie jest wiele (kilkanaście procent ankietowanych), 72 procent kobiet z chęcią zakończyłoby pierwszą randkę namiętnymi pocałunkami, uściskami i pieszczotami.

Gotowość na fizyczną bliskość nie przekłada się w kobiecym wydaniu na emocjonalne zaangażowanie - pod tym względem znacznie bardziej otwarci są panowie. 25 procent mężczyzn uważa, że w pierwszym miesiącu znajomości powinien pojawić się już temat miłości i magiczne "kocham cię". Podobną gotowość na miłosne wyznania deklaruje jedynie 16 procent kobiet.

d2shkii

Kto jednak powinien zadeklarować się pierwszy? Mimo teoretycznego równouprawnienia i wojującego feminizmu, nasze podejście wciąż pozostaje tradycyjne. Prawie połowa pań czułaby się niekomfortowo, gdyby musiała wyznać miłość jako pierwsza, podczas gdy około 75 procent mężczyzn nie ma z tym żadnego problemu.

Mężczyźni są również statystycznie szybciej niż kobiety gotowi zadeklarować światu, że odnaleźli swoją drugą połówkę - mowa zarówno o przedstawieniu wybranki rodzinie i znajomym, jak i zmianie statusu matrymonialnego na portalach społecznościowych. Panie są pod tym względem znacznie bardziej ostrożne.

d2shkii

Podziel się opinią

Share

d2shkii

d2shkii