Trwa ładowanie...
14-12-2010 12:43

Teściowa powodem do rozstania

Teściowa powodem do rozstaniaŹródło: Jupiterimages
d2cui7z
d2cui7z

Teściowa to zło konieczne... Można mieć najlepszą żonę, ale często w spadku dochodzi teściowa, która jest straszną furiatką. Zabierasz z domu jej córkę dlatego jest to wystarczający powód, żeby cię znienawidzić i uprzykrzać życie każdego dnia.

W prawdzie stereotyp pokazuje, że to żona nienawidzi mamy swojego męża, ponieważ ta odbiera ją za rywalkę, ale w innym zestawieniu to równie wybuchowa mieszanka.

Prawdą jest, że teściowa to kobieta z natury zła, a przynajmniej w takim świetle stawiają ją kawały, których powstało całe setki. To wdzięczny temat, który nigdy się nie kończy, ale zastanówmy się dlaczego.

[

]( #opinions )

d2cui7z

Młode małżeństwo, które zaczyna budować fundament swojego życia czyli dom, samochód, dziecko, ma zazwyczaj swój plan, swoje marzenia. Wszyscy chcemy je realizować, w szczególności mężczyźni, którzy stają się od pewnego momentu odpowiedzialni za rodzinę. Faceci przede wszystkim chcą być odpowiedzialni i czuć swoją władczość, ponieważ to buduje naturalnie ich ego.

Nie ma w tym nic złego, to w naszej kulturze kolej rzeczy z która nie ma co się sprzeczać. Świeżo upieczona para chce sama podejmować kluczowe dla życia decyzję, ale również frajdą jest decydowanie o sprawach teoretycznie mało istotnych jak dobór koloru farby w łazience czy rodzaj blatu kuchennego.

Niestety, ale zdarzają się takie sytuacje, kiedy teściowa za wszelką cenę chce pomóc.

Oczywiście zawsze wie lepiej i w jednej chwili burzy waszą koncepcję. Nie należy się na to zgodzić, ponieważ jeśli poczuje choć raz, że może wpływać na decyzję to już nigdy się to nie zmieni.

d2cui7z

Jeśli na rodzinnym obiedzie zaczyna porównywać cię do innego, lepszego mężczyzny, z którym wcześniej była jej córeczka to jest to sygnał, że coś jest nie tak. To smutne ale prawdziwe. Wystarczy prześwietlić fora internetowe, które aż huczą od sposobów jak pozbyć się teściowej!

[

]( #opinions )

Film Robert Luketica z 2005 roku "Sposób na teściową" jest jednym z wielu, które powstały na bazie stosunków pomiędzy zięciem/synową a teściową. Kolejny "Po pierwsze: nie mieszkaj z teściową" już w tytule sugeruje, że ten problem jest bardzo poważny. To zasada numer jeden, której należy przestrzegać, żeby zachować dobre stosunki.

Teściowa potrafi być również miła i bardzo pomocna o czym nie można zapominać. Przecież z kim zostawisz swoje dziecko, kiedy nie przyjmą go do przedszkola?

d2cui7z
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2cui7z