Trwa ładowanie...
16-09-2014 11:11

Tłumy publiczności na pierwszym festynie patriotycznym "Tobie Ojczyzno"

Tłumy publiczności na pierwszym festynie patriotycznym "Tobie Ojczyzno"Źródło: mat.pras.
d2cihw9
d2cihw9

W miniony weekend, 13 i 14 września br., w Warszawie odbyła się niezwykła impreza patriotyczno-historyczna, festyn „Tobie Ojczyzno”, połączona z Memoriałem im. gen. Sławomira Petelickiego. Wydarzenie zostało zorganizowane przez Stowarzyszenie Siła i Honor im. gen. S. Petelickiego we współpracy z Fundacją Byłych Żołnierzy Jednostek Specjalnych GROM oraz Miastem stołecznym Warszawa. W związku z ogromnym zainteresowaniem planowana jest już kolejna edycja festynu, która odbędzie się w czerwcu przyszłego roku.

Słoneczna aura oraz urozmaicony program pełen wyjątkowych atrakcji przygotowany przez organizatorów przyciągnął nad Wisłę tłumy mieszkańców Warszawy i okolic. Odwiedzający mieli okazję podziwiać wystawy statyczne nowoczesnego sprzętu i uzbrojenia będącego na wyposażeniu wojska oraz innych służb, a także wziąć udział w różnego rodzaju warsztatach, symulacjach oraz grach strategicznych. Duże wrażenie na widzach wywarły pokazy sztuk walk wschodnich, a alkogogle prezentowane przez Żandarmerię Wojskową uświadomiły jak niebezpieczna jest jazda po spożyciu alkoholu. Wielkie zainteresowanie publiczności wzbudziły również pokazy dynamiczne m.in. jednostki specjalnej GROM, Biura Ochrony Rządu, Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego czy Komendy Stołecznej Policji.

Do niezwykle wzruszających momentów należał sobotni występ artystyczny dzieci z Klubu „Komandos” z Lublińca. Dwudniowy festyn patriotyczny zamknęła inscenizacja desantu sił WP z 1944 roku, przeprawiających się przez Wisłę z pomocą walczącej Warszawie oraz ich spotkania z żołnierzami AK.

Jesteśmy ogromnie szczęśliwi, że wydarzenie wzbudziło tak wielkie zainteresowanie i zgromadziło liczną publiczność. To pokazuje jak bardzo potrzebne są w Polsce imprezy kultywujące tradycje patriotyczno-historyczne. Już teraz zaczynamy planować kolejną edycję festynu w 2015 roku, którą połączymy z uroczystymi obchodami 25-lecia powstania jednostki GROM - powiedziała Agnieszka Petelicka, pomysłodawczyni i współorganizatorka festynu „Tobie Ojczyzno”.

Wszystko wskazuje na to, że festyn patriotyczny wpisze się na stałe do warszawskiego kalendarza wydarzeń.

(( bigphoto http://i.wp.pl/a/f/jpeg/33774/a.jpeg #source=(fot. mat.pras.)

#size=649x404#))

d2cihw9
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2cihw9