Trwa ładowanie...
21-03-2013 15:53

To dlatego mężczyźni rzucają palenie!

To dlatego mężczyźni rzucają palenie!Źródło: Thinkstockphotos
d3khdhf
d3khdhf

* Mimo że średnia długość życia wciąż się wydłuża, a medycyna idzie do przodu, znajdując coraz to nowsze rozwiązania naszych problemów zdrowotnych, jasne jest, że moglibyśmy żyć jeszcze dłużej i to w zdrowiu. By to osiągnąć potrzebne są nie tylko dobre geny, ale coś, na co mamy znacznie większy wpływ - zdrowy styl życia.*

Sport, "5 posiłków dziennie", umiarkowana ilość alkoholu i zero papierosów, które są prawdziwym mordercą, zwłaszcza w przypadku mężczyzn. Okazuje się jednak, że większość facetów, którzy decydują się rozstać ze śmierdzącym nałogiem, wcale nie robi tego ze względu na zdrowie. Co nimi kieruje?

Badania przeprowadzono w Wielkiej Brytanii wśród 2 000 osób, które rozstały się z "petami", z okazji Dnia Bez Papierosa. To nie groźba raka, zawału serca czy miażdżycy sprawia, że nawet najwięksi miłośnicy "dymka" rzucają palenie. 25 procent mężczyzn, którzy postanowili żyć bez nikotyny, zrobiło to dla... seksu!

d3khdhf

A konkretnie - z powodu słabej kondycji seksualnej i ciągłych problemów ze wzwodem. Nie od dziś wiadomo, że papierosy negatywnie wpływają na cały układ krwionośny, którego prawidłowe działanie jest kluczowe dla męskiej "hydrauliki". Ta z kolei jest nieodłącznym elementem satysfakcjonującego pożycia i poczucia własnej wartości. To właśnie dlatego aż jedna czwarta palaczy rezygnuje ze śmierdzącej przyjemności na rzecz wyższego dobra czyli sprawności seksualnej.

Inną dominującą przyczyną, dla której mężczyźni rzucają palenie, jest - nigdy byście nie zgadli - próżność i estetyka. Obawa przed przedwczesnymi znakami czasu na twarzy i ciele jest silniejsza od strachu przed rakiem - jako główny powód rozstania z nałogiem wskazuje na nią aż 55 procent panów. Dla porównania w przypadku płci pięknej, z założenia utożsamianej z większą dbałością o wygląd zewnętrzny, przedwczesna utrata urody stanowi motywację dla zaledwie 40 procent rzucających palenie pań. A trzeba przyznać, że jest się czego obawiać - zwiotczenie skóry, przedwczesne zmarszczki, odwodnienie komórek skórnych i niezdrowy koloryt. Wędzenie twarzy w oparach papierosowego dymu prędzej czy później da się nam we znaki.

Dowiedz się, co jeszcze zagraża mężczyznom w łóżku

Palenie papierosów nie pozostaje również bez wpływu na płodność, a prościej mówiąc, jest jej wrogiem. Zwiększenie szans na posiadanie zdrowego potomka również stanowi ważną motywację w rzucaniu palenia. Jest jednak znacznie ważniejsze dla pań niż panów - jako powód rozstania się z nałogiem wskazało na niego aż 45 procent kobiet i zaledwie 10 procent mężczyzn. Przypominamy, że papierosy wpływają negatywnie nie tylko na męską płodność, ale również jakość spermy. I jej smak.

Z nałogu warto oczywiście zrezygnować nie tylko z wyżej wymienionych przyczyn. Już po 20 minutach od zgaszenia ostatniego dymka do normy wraca ciśnienie oraz puls. Po 48 godzinach nikotynowej abstynencji poprawia się zmysł węchu i zapachu, a po roku niepalenia ryzyko zawału serca spada o połowę. Kto woli argumenty bardziej materialne i namacalne, niech natomiast zajrzy do portfela.

KP/PFi, facet.wp.pl

d3khdhf
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3khdhf