Trwa ładowanie...

To musisz wiedzieć o plemnikach!

Share
To musisz wiedzieć o plemnikach!
Źródło: fotochannels.com
d2e26i8

Obalamy mity oraz zbieramy fakty na temat plemników. Dowiedz się, kiedy możesz zostać ojcem, a kiedy jest to niemożliwe.

Jak podaje magazyn Men's Health, w oparciu o opinie lekarzy, jeżeli kochankowie nie stosują żadnych zabezpieczeń, szansa, że w ciągu roku zostaną rodzicami wynosi ok. 85 proc. Dlatego my, troszcząc się o twoje zdrowie psychiczne i sytuację życiową, postanowiliśmy stworzyć zbiór zasad, które pomogą Ci zaplanować rolę ojca, bądź odsunąć ją w czasie.

Lubrykanty zmniejszają ruchliwość plemników

Stosowanie nawilżaczy ma wpływ na ruchliwość plemników. Nie powodują co prawda znaczącego spadku, jednak pary, które mają problem z poczęciem dziecka, nie powinny stosować tego typu środków.

d2e26i8

Odżywki ulepszają jakość nasienia

To jest dobra informacja dla tych wszystkich panów, którzy nie mogą doczekać się, by zostać ojcem. W aptekach można znaleźć specjalne odżywki na bazie cynku i l-karnityny, które ulepszają jakość plemników. Zapłodnienie ułatwiają także preparaty zmniejszające stres oksydacyjny: witaminy C i E, selen i zielona herbata. Należy pamiętać, że każdy z tych środków, nawet ten bez recepty, kupujemy dopiero po zasięgnięciu porady u lekarza lub farmaceuty. Jeżeli stale przyjmujemy jakiekolwiek leki, również najlepiej od razu o nich wspomnieć podczas rozmowy w aptece - mogą bowiem wchodzić w reakcję z odżywką lub negatywnie wpływać na jakość spermy.

Jednocześnie ważne jest, żeby poza stosowaniem odżywek, prowadzić zdrowy tryb życia. Najlepiej rzucić palenie i pić mniej alkoholu.

Jazda na rowerze może zmniejszać potencję i powodować bezpłodność

W tym temacie były prowadzone nawet specjalne badania, które jasno dowiodły, że mężczyźni, którzy sporo jeżdżą rowerem (ponad 5 tys. km rocznie) są narażeni na kłopoty z erekcją i mogą mieć kłopoty z płodnością.

Jednak ten punkt dotyczy raczej wyczynowców, którzy na rowerze spędzają większość swojego życia. Normalne korzystanie z tego środka transportu - działa przeciwnie - podnosi sprawność fizyczną i wpływa korzystnie na potencję.

d2e26i8

Obcisłe spodnie szkodzą spermie

Obcisłe spodnie, ale również slipy ze sztucznych tkanin obniżają jakość nasienia. A to dlatego, że podnoszą temperaturę jąder. Nie wolno ich przegrzewać!

Na chwilowy spadek zdolności do zapłodnienia, z tego samego powodu, mogą mieć wpływ również gorące kąpiele i sauna, podgrzewane fotele w aucie, kilkugodzinne trzymanie laptopa na kolanach i, jak już kiedyś pisaliśmy - WiFi.

Nie planuj dziecka, podczas grypy czy innej osłabiającej organizm choroby

Proces dojrzewania plemnika trwa około 70 dni. I przez ten czas facet musi być zdrowy, by nasienie miało wysoką jakość. Choroba zmniejsza ilość plemników i zdolność do zapłodnienia. Dlatego jeśli badamy spermę w celu zaplanowania dziecka, najlepiej przeczekać chorobę oraz ten okres, kiedy dojrzewają plemniki.

Możesz zostać ojcem w każdym wieku

O ile w przypadku kobiet, po 40 roku życia pojawia się wiele zagrożeń płodności, ciąży oraz zdrowia dziecka, to jeśli chodzi o mężczyzn ten problem nie występuje.

d2e26i8

Ojcem biologicznym możesz być więc zawsze... tylko czy ojciec w wieku dziadka to odpowiednia osoba do wtajemniczania młodego człowieka w prawidła kierujące tym światem? Różnica pokoleniowa może być bowiem zbyt duża.

W preejakulacie nie ma plemników

Płyn, który wydziela się z członka tuż przed wytryskiem (preejakulat) nie zawiera plemników. To fakt, potwierdzony badaniami lekarzy.

Nie zachęcamy jednak stosowania stosunku przerywanego, jako metody antykoncepcyjnej. Bo moment pomiędzy preejakulacją a ejakulacją dzielą sekundy. Trzeba mieć mocne nerwy.

PFi, facet.wp.pl

d2e26i8

Podziel się opinią

Share
d2e26i8
d2e26i8