Trwa ładowanie...
19-01-2015 13:58

To najbardziej wkurza Polaków!

Share
To najbardziej wkurza Polaków!Źródło: National Geografic
d45b0p3

Każdego dnia jesteśmy świadkami ludzkich zachowań, które nas irytują, przeszkadzają nam i które chcielibyśmy zwalczyć. Na każdym kroku spotykamy ludzi, którym chcielibyśmy powiedzieć: "Kolego, tak się nie postępuje".

National Geographic Channel postanowił zapytać swoich fanów na portalu Facebook o to, co ich wkurza najbardziej w codziennych sytuacjach, i które z zachowań chcieliby zmienić. Wśród irytujących zachowań kierowców najbardziej drażni niewłączanie kierunkowskazów. Prawie 1/3 (29 proc.) respondentów wskazało na to zaniedbanie. 25 proc. osób irytuje brak płynności jazdy, a 18 proc. blokowane lewego pasa.

Rozkład głosów był podobny w odpowiedzi na pytanie o sytuacje z miejsca pracy. 31 proc. osób najbardziej nie lubi spoufalania się i przymilania, prawie tyle samo (28 proc.) nie toleruje plotkowania, a 14 proc. zaglądania przez ramię na ekran komputera.

d45b0p3

Ciekawe wyniki uzyskano również pytając o irytujące sytuacje, na jakie jesteśmy narażeni w komunikacji miejskiej. Zdecydowanym faworytem był w tej kwestii brak higieny osobistej. Opowiedziało się za tym aż 33 proc. ankietowanych. Kolejne pozycje to wpychanie się do środków transportu zanim opuszczą go wysiadający - 24 proc. i słuchanie muzyki bez słuchawek - 17 proc.

Okazuje się, że większość irytujących zachowań można zneutralizować przy odrobinie sprytu. Nagradzając kierowców za przepisową jazdę czy dostarczając rozrywki oczekującym na zielone światło przechodniom.

d45b0p3
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d45b0p3