Trwa ładowanie...
25-08-2014 11:26

To najlepszy wiek na to, by zostać ojcem

To najlepszy wiek na to, by zostać ojcemŹródło: Fotolia
d3ndorz
d3ndorz

Jaki jest właściwy czas na założenie rodziny? To pytanie powraca regularnie. Czy istnieje na nie jedna, właściwa odpowiedź? Najnowszy sondaż, który miał ocenić podejście mężczyzn i kobiet do tego tematu, wykazał, że pomiędzy przedstawicielkami płci pięknej oraz panami zachodzi tu spora rozbieżność.

Zgodnie z powszechną opinią, do decyzji o rodzicielstwie szybciej dojrzewają kobiety. Łatwiej jest im porzucić szaleństwa młodości i ustabilizować swoje życie - przynajmniej w teorii. To w nich także podobno szybciej rozbudza się instynkt rodzicielski, który sprawia, że największym życiowym pragnieniem staje się posiadanie potomstwa. Gdyby wziąć jednak pod uwagę wyniki przeprowadzonego niedawno sondażu, należałoby zrewidować ten pogląd.

W ankiecie, która przeprowadzona została niedawno wśród 1 732 bezdzietnych osób w wieku od 18-39 lat, mężczyźni zadali kłam obiegowym opiniom. Badanie wykazało, że wcześniej osiągają oni gotowość, by zostać rodzicami – tak przynajmniej wynika z ich deklaracji. Badanym osobom zadano pytanie, kiedy oni chcieliby zostać rodzicami, a potem również, jaki wiek uważają za idealny moment na zostanie matką lub ojcem.

Panowie stwierdzili, że chcieliby mieć pierwsze dziecko w wieku 29 lat. Kobiety uznały, że optymalny moment na powiększenie rodziny nadchodzi, gdy mają za sobą przynajmniej 32 wiosny. Przedstawiciele obu płci rozmijają się też, gdy chodzi o określenie maksymalnego wieku, w którym chcieliby doczekać się berbecia. Mężczyźni stwierdzili, że chcieliby mieć wówczas nie więcej niż 35 lat. Panie uważają, że 41 lat na karku wciąż nie przeszkadza temu, by powiększyć familię.

d3ndorz

Osobiste odczucia to jedno, a jak powinno być w idealnym świecie?

Ale uczestników sondażu pytano nie tylko o ich prywatne oczekiwania. Respondentów zapytano też o to, jaki jest idealny wiek, w którym kobieta i mężczyzna powinni zostawać rodzicami. Według mężczyzn, idealny wiek dla faceta to 29 lat, podczas gdy kobiety uważają, że powinni oni mieć przynajmniej 30 lat, gdy biorą na siebie pierwsze ojcowskie obowiązki. Spora rozbieżność pojawiła się natomiast, gdy zapytano o idealny wiek, w którym kobieta powinna zostać matką. Mężczyźni czują, że to 25 lat, podczas gdy panie uznały, że 31 lat to dla nich wiek optymalny na pierwsze dziecko.

Zaskoczeniem może być także fakt, że więcej mężczyzn niż kobiet odpowiedziało twierdząco na pytanie: „Czy kiedykolwiek chciałbyś mieć dzieci?” Wątpliwości co do tego nie miało 89 procent dżentelmenów oraz 79 procent pań. Zarówno przyszłe mamy oraz ojców pogodziła kwestia liczby potomstwa, jaką chcieliby posiadać. W obu przypadkach większość osób odpowiadała, że marzą o dwojgu dzieci.

„Przez ostatnie dwie lub trzy dekady zaszła znacząca zmiana, jeśli chodzi o punkt widzenia mężczyzn oraz kobiet na temat rodzicielstwa” – powiedział przedstawiciel firmy VoucherCloud, na zlecenie której zostały przeprowadzone badania.

Czy rezultaty badania mogą świadczyć o wyższym poziomie dojrzałości mężczyzn, którzy wcześniej gotowi są wziąć na siebie obowiązek utrzymania rodziny? Inny punkt widzenia mogą prezentować tutaj feministki, które prawdopodobnie zaraz podniosą wrzawę, że mężczyźni to mogą sobie chcieć posiadać dzieci i w wieku 20 lat, bo to przecież i tak nie wpłynie na załamanie ich karier.

d3ndorz

RC/dm,facet.wp.pl

Dieta dopasowana do stylu życia mężczyznyDieta dopasowana do stylu życia mężczyzny

Czytaj także:
[

Sasha Grey napisała książkę erotyczną ]( http://ksiazki.wp.pl/tytul,Klub-Julietty-czyli-pornografia-dla-grafomanow,wid,21056,wiadomosc.html )

d3ndorz
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3ndorz