Trwa ładowanie...
d1ov366
Ciekawostki

To odchudza. Ale tylko pełnoletnich

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
To odchudza. Ale tylko pełnoletnich
(fotochannels.com)
d1ov366

Picie czerwonego wina może pomóc w odchudzaniu. Zdaniem specjalistów sączenie tego szlachetnego trunku przyczynia się do hamowania apetytu, przez co niweluje objadanie się.

Naukowcy odkryli, że pszczoły, którym podawany był resweratrol - organiczny związek chemiczny, którego najwięcej występuje w winogronach, głównie ich skórce - spożywały znacznie mniej jedzenia.

Specjaliści z branży przypuszczają, że resweratrol wywołuje mechanizm, który powoduje hamowanie apetytu. Nie są to pierwsze badania, które ukazują zbawienny wpływ resweratrolu. Wcześniejsze doświadczenia przeprowadzone na myszach karmionych tym związkiem wykazały znaczącą redukcję objawów starzenia, w tym: zwiększoną elastyczność aorty, większą koordynację ruchową, wolniejszy rozwój zaćmy, zachowanie gęstości kości, znacząco obniżony poziom cholesterolu i nieznacznie trójglicerydów.

d1ov366

Prowadzono również badania na lemurach. Zaobserwowano, że małpiatki te tyją na zimę i dlatego poddano je kuracji z wykorzystaniem resweratrolu. Okazało się, że zwierzęta zdecydowanie wolniej przybierały na wadze, a ich apetyt obniżył się średnio o 15 proc.

Nie dość, że wolniej przybierały na wadze, to najpewniej były też szczęśliwsze. We Francji pojawił się pomysł, żeby poić krowy winem. Podobno mięso szczęśliwych zwierząt będzie lepsze. Przykład dali Japończycy. W rejonie miasta Kobe hoduje się krowy rasy wagyu, które pojone są piwem i karmione szlachetną, ekologiczną paszą. Na tym nie koniec, krowy są regularnie masowane i nacierane sake. Dzięki temu zrelaksowane zwierzęta są źródłem najdroższej wołowiny świata.

Pomysł ten przejęli m.in. Australijczycy, którzy przywiezionym z Japonii krowom wagyu zaczęli dodawać wina do diety. Teraz podobne rozwiązanie zaproponowano we Francji. Chodzi o to, by uzyskać szlachetną i oczywiście drogą odmianę wołowiny. Cena produkcji potroi się z sześciu euro dziennej stawki żywieniowej na krowę do 18 euro. Ale mięso z założenia ma być luksusowe, o wyglądzie marmurkowym, na skutek specjalnie układającego się tłuszczu.

Inicjatorzy pomysłu powołujący się na hiszpańskie i kanadyjskie badania naukowe, z których wynika, że zrelaksowane zwierzęta dają lepsze mięso uważają, że optymalna dzienna dawka wina dla krowy wynosi od jednego do półtora litra.

(PAP), mow / PFi

Dieta na 1 dzień tygodnia! Idealna dla Twojej kobiety!

d1ov366

Podziel się opinią

Share

d1ov366

d1ov366