Trwa ładowanie...
21-05-2013 12:38

To oznacza koniec kawy?

To oznacza koniec kawy?Źródło: 123RF
djfutj0
djfutj0

Część z nas nie wyobraża sobie dobrego początku dnia bez kubka kawy. Pomyślcie jednak, że w celu pozyskania napoju bogów i szybkiej dawki energii, nie kierujecie swoich kroków do kuchni czy kawiarni, ale... do łazienki. Kilka szybkich ruchów szczoteczką do zębów i kofeina dostarczona - z taką perspektywą każdego dnia możesz spać 5 minut dłużej.

Na rewolucyjny sposób zastąpienia kawy specjalnymi szczoteczkami do zębów wpadł popularny koncern Colgate. Firma opracowała patent, który zakłada umieszczenie w główkach szczoteczek do zębów specjalnych zbiorniczków. Substancja w nich zawarta stopniowo uwalniałaby się podczas szczotkowania zębów i przez śluzówkę dziąseł przenikała do organizmu.

Projekty koncernu obejmują dostarczanie w ten sposób substancji smakowych (mięta, jabłko)
uatrakcyjniających codzienne zabiegi pielęgnacyjne jamy ustnej, ale przede wszystkich kofeiny - w dawce odpowiadającej filiżance porannej kawy. Twórcy zakładają, że to doskonały pomysł, by połączyć przyjemne z pożytecznym, zaoszczędzić czas i oczywiście - obudzić się. Patent będzie z pewnością gorąco przyjęty przez wszystkie osoby, które potrzebują kofeinowego pobudzenia, ale nie przepadają za smakiem i aromatem kawy.

To jednak nie jedyne pomysły na to, co umieścić w główce rewolucyjnej szczoteczki do zębów. W zbiorniczkach mogą znaleźć się również różnego rodzaju lekarstwa - wymienia się m. in. aspirynę, środki przeciwbólowe, a także... preparaty obniżające łaknienie. Czy specjalna szczoteczka stanie się obowiązkowym elementem "ekwipunku" osób, które pozostają na diecie?

(fot. uspto)

djfutj0

Firma proponuje również iście piekielną szczoteczkę z kapsaicyną - związkiem chemicznym, który odpowiada za ostrość papryczek chili. Chętni mogą doświadczyć "gorącego lub ciepłego masażu" jamy ustnej - to dopiero pomysł na rozgrzewkę w mroźne zimowe dni. Problem może pojawić się jedynie w sytuacji, gdy niechcący pomylimy szczoteczkę z "nadzieniem miętowy" i w 40-stopniowy upał wyszczotkujemy zęby kapsaicyną.

Co ciekawe, dzięki innowacyjnemu sposobowi aplikacji, działanie kofeiny, lekarstw itp. będzie szybsze niż w przypadku standardowej drogi przez układ trawienny. W toku testów okazało się również, że dawek środka, w który zaopatrzona jest szczoteczka, starcza przeciętnie na około trzy miesiące.

djfutj0
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
djfutj0