Trwa ładowanie...

To pewne. Mężczyźni cierpią bardziej od kobiet!

To pewne. Mężczyźni cierpią bardziej od kobiet!Źródło: Jupiterimages
diq5sai
diq5sai

Męskim okiem

Tradycyjnie uważa się, że to kobiety cierpią bardziej po nieudanym związku, zaś gruboskórni mężczyźni chowają się za pancerzem i nie mówią o swoich uczuciach. Tymczasem okazuje się, że mężczyźni mogą o wiele mocniej przeżywać zakończenie relacji niż pierwotnie sądzono. Nowy raport pokazuje wręcz, że cierpią bardziej niż kobiety.

Do 25 roku życia mężczyźni przeżywają rozstania i "wzloty oraz upadki" związku o wiele bardziej traumatycznie niż kobiety. Wynika to z tego, że w tym wieku kobiety oprócz partnera dysponują już też gronem bliskich przyjaciółek i bliskimi relacjami rodzinnymi. Zaś młodym mężczyznom często takiego wsparcia brakuje. Nic więc dziwnego, że jeśli to ich partnerka jest jedyną osobą, na której wsparcie mogą liczyć, to jej brak staje się dotkliwy - nawet, gdy pozornie zachowują się jakby nic się nie stało.

Gdy związek się rozpada ma to o wiele większy wpływ na tożsamość i samoocenę młodego mężczyzny niż kobiety - twierdzą eksperci.

Z przeprowadzonej ankiety wynika, że o ile dla mężczyzn trudne związku są przyczyną o wiele większego stresu, to szczęśliwy związek jest dla nich źródłem większych korzyści niż dla ich partnerek.

diq5sai

Socjolodzy zwracają jednak uwagę, że wyniki uzyskane na podstawie wypowiedzi 1 tys. niezamężnych ludzi w wieku 18 - 23 lat można częściowo tłumaczyć aktualnym kryzysem ekonomicznym. Jeżeli młody mężczyzna nie może znaleźć pracy wówczas utożsamia się bardziej z relacjami z ludźmi.

ZOBACZ TAKŻE:

* Jeżowy kondom * - _ Od dawna było tak, że kobiety budowały swoją pozycję za pomocą relacji, a mężczyźni swojej pracy. Pokoleniu młodych mężczyzn trafiły się jednak ciężkie ekonomicznie czasy i to mogło spowodować zmiany w podejściu do związków_- dodała profesor Bartley.

Uczeni zwracają też uwagę, że dla kobiet o wiele większe znaczenie ma to, czy są w związku czy nie, niż czy ten związek jest szczęśliwy. Kiedy relacja się kończyła kobiety zwykle wypłakiwały się i rozmawiały z przyjaciółmi, zaś mężczyźni o wiele częściej topili smutek w alkoholu czy nawet sięgali po narkotyki.

Jak twierdzą naukowcy, emocjonalne problemy przejawiają się u kobiet depresją. U mężczyzn mogą zaś powodować problem uzależnienia

diq5sai

A gdzie żyją najsmutniejsi mężczyźni? Nie, wcale nie w Polsce. Palmę pierwszeństwa w narodowej depresji dzierżą Węgrzy. Zaraz po nich w rankingu ponuraków plasują się Rosjanie i Bułgarzy. Najszczęśliwsi natomiast są Skandynawowie. Znak to, że cierpią najmniej. Specjalnie nas to nie dziwi. Zwłaszcza, że Dania słynąca z niezbyt urodziwych kobiet, to gwarancja dla Duńczyków, że żal po rozstaniu jest najmniej bolesny

_ (PAP), menonwaves_

ZOBACZ TAKŻE:

* Jeżowy kondom *

diq5sai
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
diq5sai