Trwa ładowanie...

To prawda! Blondynki jednak są głupsze!

To prawda! Blondynki jednak są głupsze!Źródło: Jupiterimages
d16rs7b
d16rs7b

_ “- Co to jest blondynka przefarbowana na brąz? – Sztuczna inteligencja!”_. Jak się okazuje w tym starym jak świat, nie do końca smacznym dowcipie, jest jednak ziarno prawdy! Tak przynajmniej uważają młodzi irlandzcy naukowcy.

Do takich wniosków doszli młodzi i ambitni (bo jak tu nie być ambitnym zabierając się za taki temat) badacze Drumcree College w Portadown w Irlandii Północnej po przeprowadzeniu bardzo prostych eksperymentów w badaniach dotyczących stereotypów.

Sam sposób przeprowadzenia badań i ich rzetelność pozostawia wiele do życzenia, ale jaki temat takie badania.

Na warsztat wzięto jakże popularny palnik Bunsena, z tą niewielką różnicą, że miejsce płomienia zajęły miotełki służące do ścierania kurzów, którymi łaskotano ankietowane. Następnie dano im do wypełnienia kwestionariusz, w którym znalazły się „tylko dowcipne pytania”.

d16rs7b

Co ciekawe, wszystkie stereotypy jakimi jesteśmy karmieni od najmłodszych lat zostały potwierdzone!

I rzeczywiście okazało się, że brunetki w 59% są nudziarami, 75 % rudych kobiet to dziewczyny o temperamencie ognistym jak ich włosy, a IQ aż 64% blondynek okazało się niższe od przeciętnej!

[

]( http://jegoego.pl/ ){:external} Czy nauka schodzi na przysłowiowe (żeby nie powiedzieć stereotypowe) psy? Szczerze moglibyśmy zacząć tak uważać, gdyby nie fakt, że młodzi badacze mieli po 14 lat! To napawa pewnym optymizmem. Gorzej, że zarówno badania jak i sam eksperyment zostaną zaprezentowane na Konferencji Młodych Naukowców i Techników w Dublinie.

d16rs7b

Może zabrzmi to trochę jak pospolite podlizywanie się ze strony młodych naukowców, ale okazało się, że wszyscy nauczyciele poddani badaniu (tym razem niezależnie od koloru włosów) okazali się inteligentniejsi niż pozostali respondenci (uczniowie). Szczerze w to wątpimy i mamy wrażenie, że w tym przypadku doszło to zafałszowania wyników.

Przecież nie na darmo mówi się, że „jaki pan, taki kram”.

[

]( http://jegoego.pl/ ){:external}

d16rs7b
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d16rs7b