Trwa ładowanie...
d2ae25c

To przez nie głupiejemy!

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
To przez nie głupiejemy!
(Jupiterimages)
d2ae25c

Męskim okiem * * Atrakcyjne kobiety – według znanego powiedzenia to właśnie przez nie tracimy głowę. Okazuje się jednak, że faceci w towarzystwie pięknych pań faktycznie głupieją – naukowe badania dowiodły, że wystarczy kilka minut w czarującym towarzystwie by wyniki testów inteligencji spadły na łeb na szyję.

Badanie wpływu kobiecej urody na męską inteligencję postanowił zbadać pewien psycholog po tym, jak podczas rozmowy z piękną kobietą nie był w stanie przypomnieć sobie… własnego adresu. Naukowiec doszedł do wniosku, że przyczyną chwilowej amnezji była chęć zrobienia dobrego wrażenia na rozmówczyni, co zaabsorbowało większość jego zasobów poznawczych.

JUŻ WIESZ DLACZEGO STRACISZ GŁOWĘ DLA PIĘKNYCH KOBIET? >>

d2ae25c

Postanowił więc sprawdzić, czy podobnie reagują również inni panowie. Okazało się że tak. Badania przeprowadzone przez zespół badaczy w Radboud University wykazały, że chcąc zaimponować atrakcyjnym paniom mężczyźni angażują więcej zasobów poznawczych, przez co nie starcza im sił i środków na inne zadania.

W przełożeniu na realne sytuacje oznacza to, że słabsze wyniki mogą uzyskać mężczyźni, którzy zdają egzaminy wraz ze swoimi koleżankami. Ofiarami „ogłupienia pięknem” mogą również paść panowie flirtujący w miejscach pracy.

Test przeprowadzony przez naukowców polegał na tym, że każdy z ochotników miał do wykonania pewne zadanie pamięciowe. Następnie badani mężczyźni przez kilka minut rozmawiali z testerem, lub atrakcyjną testerką. Na koniec mieli powtórzyć początkowe zadanie pamięciowe.

Okazało się, że uczestnicy badania, którzy rozmawiali z kobietą pracowali potem wolniej i popełniali więcej błędów niż za pierwszym razem. Błędów było tym więcej, im bardziej testerka wpadła im w oko.

d2ae25c

JUŻ WIESZ DLACZEGO STRACISZ GŁOWĘ DLA PIĘKNYCH KOBIET? >>

Co ciekawe – analogiczne badanie przeprowadzono z udziałem kobiet. I nie stwierdzono żadnego wpływu atrakcyjnego mężczyzny na wynik testów pamięciowych badanych pań. Naukowcy sądzą, że wszystkiemu winna natura, która każe mężczyznom bez przerwy myśleć o przekazywaniu swoich genów. Kobiety natomiast nie czują takiej wewnętrznej presji.

Odkrycie naukowców powinno stanowić ostrzeżenie dla każdego z nas. Planując coś ważnego – czy to jest to start w wyborach prezydenckich, czy lot w kosmos - lepiej zawczasu zadbać o to, żeby naszych planów nie pogrzebały piękne kobiety. Zwłaszcza, że ich urodą zdążymy się prawdopodobnie nacieszyć również po osiągnięciu zamierzonych celów – wszak nie od dziś wiadomo, że sukces przyciąga piękne kobiety.

Z drugiej strony wynik badań może stanowić świetną i jak najbardziej potwierdzoną naukowo wymówkę: kochanie, jesteś tak piękna, że będąc przy tobie nie jestem w stanie zliczyć do trzech, a tym bardziej ugotować obiadu, czy posprzątać.

(eMPi, Kabron)

d2ae25c

Podziel się opinią

Share
d2ae25c
d2ae25c