Trwa ładowanie...

To w tym miesiącu one mają największą ochotę na seks

Share
To w tym miesiącu one mają największą ochotę na seks
Źródło: 123RF
d395rex

Już wiadomo, jakie miesiące roku są najgorętsze nie tylko pod względem temperatury na zewnątrz, ale również temperatury w sypialni. Okazuje się, że częstszemu uprawianiu seksu wcale nie sprzyjają długie i nudne zimowe wieczory i poranki, kiedy najchętniej nie wychodzilibyśmy z łóżka, ale... światło. Im więcej słońca, tym więcej seksu!

Badania przeprowadzone przez brytyjskich ekspertów wykazały, że seksualnie najgorętszymi miesiącami roku są kolejno sierpień, lipiec i czerwiec. Są to miesiące, w ciągu których w naszej szerokości geograficznej jest statystycznie najwięcej długich i słonecznych dni. Co sprawia, że duża ilość promieni słonecznych zwiększa częstotliwość intymnych zbliżeń?

W przypadku mężczyzn chodzi o witaminę D nazywaną również czasem witaminą słońca, ponieważ syntetyzuje się w ludzkim organizmie pod wpływem działania promieni słonecznych. Według badań przeprowadzonych przez austriackich naukowców wyższy poziom witaminy D u mężczyzn jest związany z wyższym poziomem testosteronu, co doprowadziło ich do konkluzji, że słoneczne miesiące, kiedy panują najbardziej korzystne warunki dla syntezy witaminy D są również miesiącami najbogatszymi w testosteron. Różnica w stosunku do najuboższego okresu roku może dochodzić nawet do 30 procent!

d395rex

Słońce stymuluje również produkcję innych hormonów - w tym serotoniny i dopaminy, które odpowiadają za lepsze samopoczucie zarówno u mężczyzn, jak i u kobiet. Nic zatem dziwnego, że mniej zestresowani i po prostu szczęśliwsi częściej mamy ochotę na seks czy w ogóle mamy się "ku sobie" w sensie relacji damsko-męskich. Francuscy uczeni z Uniwersytetu Południowej Bretanii odkryli, że kobiety są bardziej skłonne do flirtu, gdy na dworze panuje ładna pogoda. Poproszone o numer telefonu uczestniczki badania chętniej dawały go podrywającemu je mężczyźnie, gdy świeciło słońce, niż wtedy gdy było ponuro czy padał deszcz.

Nie bez znaczenia pozostaje również, a jakże, letnia moda, nie tylko inspirując facetów, ale windując samopoczucie pań: - Lato wspaniale oddziałuje również na kobiety, być może dlatego, że mogą się różnorodnie ubierać, co sprawia, że czują się seksowniejsze i bardziej pewne siebie - twierdzi brytyjski psycholog, profesor Cary Cooper z Uniwersytetu w Lancasterze.

Na czwartym miejscu pod względem częstotliwości zbliżeń znalazł się maj (też sporo słońca), a pierwszą piątkę zamyka... grudzień. Widocznie świąteczna atmosfera i Sylwester sprawiają, że patrzymy na bliźnich, w tym również na swoje drugie połówki, przychylniejszym okiem. Najmniej erotycznym miesiącem roku okazał się luty, któremu najwyraźniej nie pomaga "różowa" atmosfera Walentynek. Tuż za nim uplasował się poważny listopad, a pierwszą trójkę od końca zamyka styczeń. Ciut lepiej jest w marcu i październiku, a w środku stawki sąsiadują ze sobą kwiecień i wrzesień.

A jak wygląda wasz ranking miesięcy?

d395rex

Podziel się opinią

Share
d395rex
d395rex