Trwa ładowanie...
22-08-2012 09:21

To wariactwo. Atrapy ciąż robią furorę!

To wariactwo. Atrapy ciąż robią furorę!Źródło: Fotochannels
d3nxbxb
d3nxbxb

* Chinki oficjalnie mogą mieć tylko jedno dziecko. Tymczasem ciąża jest niezwykle pożądana wśród pań. Dlatego ostatnim przebojem handlowym jest... atrapa ciąży. W zależności od wielkości atrapa kosztuje od 400 do 2 tys. 800 juanów (200 - 1400 złotych).*

Atrapa wykonana jest z silikonu i stosownie do potrzeby można dobrać sobie jej wielkość - rozmiar S (2-4 miesiąc), M (5-7) i L (8-10). Najczęściej bywa używana w bardzo zatłoczonej komunikacji miejskiej, kiedy jest jedynym sposobem na uzyskanie miejsca siedzącego. Niektóre kobiety stosują ją również dla uzyskania przywilejów krótszej pracy.

Atrapy używa też wiele kobiet przygotowujących się do adopcji małego dziecka, lub korzystających z usług "surogatek", które w zamian za matkę biologiczną przechodzą ciążę i rodzą dziecko. Sztuczna ciąża nie wzbudza później podejrzeń wśród sąsiadów, znajomych i rodziny.

Lekarze ostrzegają jednak, że długie przyklejanie atrapy drażni skórę i może być przyczyną poważnych chorób skórnych. Szczególnie podatne na tego typu podrażnienia i ewentualne powikłania są osoby ze skłonnościami do alergii.

d3nxbxb

Z kolei w Japonii opracowano sztuczne mięśnie. Ważący 9,2 kilograma egzoszkielet, opracowany przez zespół Hiroshiego Kobayashi z uniwersytetu w Tokio to rodzaj kombinezonu-robota. Ma postać plecaka z aluminiową ramą, rękawami i nogawkami. Sztuczne mięśnie z gumowych pęcherzy w osłonie z siatki poruszane są przez sprężone powietrze, co upraszcza ich budowę i czyni je lekkimi (w porównaniu z układem silników elektrycznych o porównywalnej mocy są 400 razy lżejsze). Ponadto nie szkodzi im ani pył, ani woda. Sterowanie zapewnia kamizelka reagująca na głos i ruchy.

Rob Gilhooly, reporter magazynu "New Scientist", nie miał problemu ani z noszeniem egzoszkieletu, ani podniesienie 40 kilogramowego worka ryżu - ezgzoszkielet odciążył jego ramiona i nogi w tej czynności.

Urządzenie ma trafić na rynek na początku przyszłego roku - cięższa wersja znajdzie zastosowanie przy wymagających siły pracach, lżejsza - na przykład w szpitalach przy podnoszeniu pacjentów. Miesięczna opłata za używanie egzoszkieletu ma wynieść około 15 000 jenów (mniej więcej 600 zł).

(PAP), mow/ PFi

d3nxbxb
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3nxbxb