Trwa ładowanie...
LifeTube/20m2 Łukasza
20-09-2016 17:31

Tom Swoon - ma zaledwie 23 lata i już zna go cały świat. Polak robi karierę za granicą!

Zazwyczaj ścieżka kariery artysty wygląda podobnie: najpierw podbija rodzimy rynek, później, jeśli się uda, zdobywa sławę także za granicą. Ale zupełnie inaczej potoczyło się to w przypadku Toma Swoona, czyli Doriana Tomasiaka. Ten DJ i producent muzyczny, choć ma zaledwie 23 lata, jest najpopularniejszym polskim DJ-em na świecie! O tym, jak mu się to udało, opowiedział w programie 20M2 Łukasza Jakóbiaka.

d3ml49u
d3ml49u

- Na pewno ważne jest to, aby nie skupiać się tylko na jednej lokalizacji – w naszym przypadku na Polsce – opowiada o swoim „przepisie na sukces” Tom Swoon. - Poza tym warto, aby swoje social media, Facebooka, Twittera, od samego początku prowadzić w języku angielskim.
Jednak to tylko kwestie techniczne. Najważniejsze, o czym wspomina DJ w wywiadzie, to odwaga i kreatywność w tworzeniu, które pozwalały mu na omijanie głównego nurtu, robienie muzyki, jakiej w Polsce jeszcze nie było, a która już krążyła na Zachodzie. Z jednej strony zamykało mu to wiele krajowych drzwi, jednak otwierało inne – światowe.
W roku ubiegłym Tom Swoon uplasował się na 46. miejscu najpopularniejszych DJ-ów (w gronie tym był jedynym Polakiem). - Tak, zawodowo był to dla mnie ogromny sukces, ale chyba odniosłem też inny, równie wielki: od wielu ludzi słyszę bowiem, że mimo istnienia w tym zwariowanym światku nie straciłem głowy i dalej jestem tą samą osobą, jaką byłem na początku – zauważa muzyk.
A jak wygląda ten zwariowany świat? Jak żyje się, grając co weekend koncert w innym miejscu na świecie, a grając ich 100 rocznie? Czy mimo sławy nie czuje się czasami bardzo samotny? I czy to prawda, że na koncertach muzyki elektronicznej publiczność często się czymś „wspomaga”? O tym wszystkim opowiedział w rozmowie z łukaszem Jakóbiakiem.
ZOBACZ TEŻ:
MICHAŁ ZIĘBA - JAK "NOŻOWNIK" Z RZESZOWA PODBIŁ STANY

d3ml49u
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3ml49u