Trwa ładowanie...
Styl

Torba czy plecak - co powinien nosić prawdziwy facet

Share
Torba czy plecak - co powinien nosić prawdziwy facet
Źródło: Shutterstock.com
d4emjfz

Plecak jest wygodny i praktyczny, ale - przynajmniej według stylistów - nie pasuje do bardziej eleganckiego ubrania, szczególnie u dojrzałego faceta. Dlatego coraz więcej mężczyzn decyduje się na torby, które jednak często bywają uciążliwe w codziennym użytkowaniu. A może najlepiej nie przejmować się opiniami ekspertów i nosić to, na co mamy ochotę?

Na internetowych forach toczą się ożywione dyskusje między miłośnikami plecaków i zwolennikami toreb. - Przekroczyłem już 40-tkę i wciąż wszędzie chodzę z plecakiem. Mieści się w nim wszystko, czego potrzebuję, nawet laptop. Jest praktyczny i wygodny, a poza tym mam cały czas wolne ręce. Śmieszą mnie ci wszyscy styliści, którzy mądrzą się, że elegancki mężczyzna powinien nosić torbę. Nienawidzę ich, zwłaszcza teczek, które są nieporęczne i zawsze za małe. Rzeczy są po to, żeby ułatwiać ludziom życie, a nie my mamy się do nich dostosowywać - przekonuje Romek. Innego zdania jest Łukasz. - Elegancki i wytworny facet nie musi nosić przy sobie dużo rzeczy, dlatego nie potrzebuje plecaka. Tylko kloszardzi dźwigają ze sobą cały dobytek - twierdzi. - Poza tym dojrzały mężczyzna z plecakiem wygląda niepoważnie, tak jakby wciąż mentalnie był w wieku szkolnym. Może tak jest? - zastanawia się Łukasz.

Zalety plecaka

To niewątpliwie bardzo wygodne rozwiązanie i to nie tylko na wyprawy po górach. Sprawdzi się również podczas przemierzania miejskiej dżungli w drodze do pracy. Zapakujemy do niego kanapkę, butelkę z wodą, książkę (do poczytania w autobusie, tramwaju czy metrze), a w razie potrzeby również laptop albo odzież sportową, gdy po południu planujemy wizytę na siłowni. Dzięki dużej liczby funkcjonalnych kieszonek ułatwia przechowywanie kluczy i dokumentów. Problem w tym, że plecak nie zawsze pasuje do bardziej oficjalnego stroju, zwłaszcza garnituru czy eleganckiego płaszcza. Nie tylko ze względów wizerunkowych, ale także praktycznych - może bowiem wygnieść koszulę i marynarkę, a noszony na plecach w upalny dzień powoduje szybsze pocenie, a w konsekwencji mokre plamy na naszym stroju. Generalnie przyjmuje się, że plecak lepiej pasuje do mniej zobowiązującego stylu ubierania - jeansów, t-shirtów, bluz czy sportowych butów. A jeśli koniecznie chcemy nosić go także do garnituru czy eleganckiej koszuli? Wybierajmy wtedy
plecak w stonowanych barwach, najlepiej ciemnych. Zdecydowanie unikajmy jaskrawych, kolorowych modeli sportowych. Dla miłośników stylowych gadżetów swoje propozycje przygotowują najwięksi światowi kreatorzy mody. Jednak wybierając skórzany plecak z logo słynnej firmy Louis Vuitton musimy się liczyć ze sporymi kosztami, sięgającym przynajmniej kilku tysięcy złotych. Plecak bywa czasem... zagrożeniem. Przekonują o tym niedawne zdarzenia z Gdańska. Strażacy otrzymali zgłoszenie o dymie wydobywającym się z mieszkania jednego z bloków. W zadymionym pokoju znaleziono zwłoki 39- letniego mężczyzny. Okazało się, że przyczyną pożaru było zapalenie się odzieży zgromadzonej w plecaku denata.

d4emjfz

Może jednak torba?

Eleganckiemu współczesnemu mężczyźnie eksperci doradzają porzucenie plecaka i wybór torby. "Najlepiej wybrać dobrą gatunkowo, skórzaną i kształtną, która będzie pasowała do wielu stylizacji i okazji. Plecaki są najwygodniejsze, ale nośmy je wtedy, kiedy mamy nieformalne spotkanie. Jeśli jest ono biznesowe, wybierajmy torby - przekonuje stylista Konrad Fado w programie "Dzień Dobry TVN".

Wielu mężczyzn niechętnie podchodzi do toreb, uznając je za typowo damskie gadżety. Nic bardziej mylnego - rynek tego typu produktów przeznaczonych dla facetów rośnie błyskawiczne, a ich wybór może przyprawiać o zawrót głowy. Jaką torbę wybrać? Najbardziej eleganckim, ale także praktycznym rozwiązaniem jest wyrób skórzany, który wprawdzie w chwili zakupu szarpnie po kieszeni, ale z dużym prawdopodobieństwem będzie służył znacznie dłużej niż ten wykonany ze sztucznych materiałów. Jeśli lubimy luźny styl ubierania, możemy zdecydować się na modną teczkę z ortalionu.

Bardzo ważna jest wielkość torby. Warto wybierać modele na tyle duże, żeby zmieściły się tam zarówno dokumenty czy kanapka, jak i laptop. Torba musi mieć też sporo funkcjonalnych kieszonek i przegródek. Unikajmy za to produktów z dużą liczbą klamer, które często nie są potrzebne w codziennym użytkowaniu, a tylko niepotrzebnie hałasują podczas noszenia. Najbardziej uniwersalne są torby w ciemnych kolorach: brązowe, czarne, granatowe, grafitowe czy khaki, pasujące do każdego stroju i nie brudzące się np. przy położeniu na ziemi.

d4emjfz

RAF

* Zobacz także:*

d4emjfz

Podziel się opinią

Share
d4emjfz
d4emjfz