Trwa ładowanie...
Technologie

Torebka idealna

Share
Torebka idealna
Źródło: zdjęcie producenta
dfwvpc4

Wszyscy wokoło zastanawiają się co kupić wybrance z okazji zbliżającego się Dnia Kobiet. W internecie znaleźć można coraz nowsze rankingi prezentów. Nam jednak w oko wpadło coś zupełnie wyjątkowego. Można powiedzieć - prezent idealny.

Tym niezwykłym gadżetem jest... torebka. Owszem, na pierwszy rzut oka brzmi to banalnie. Musicie jednak wiedzieć, że nie chodzi o zwyczajną torebkę, ale o iBag - nafaszerowany nowoczesną elektroniką wynalazek australijskiej firmy Credit Card Finder.

Jak działa torebka? Zacznijmy od tego, że większość pań nie może powstrzymać się od zakupów. Centra i galerie handlowe przyciągają je niczym czarne dziury. A i mniejsze butiki potrafią stać się dla kobiet prawdziwą pułapką czasoprzestrzenną. Co najgorsze - choć zazwyczaj kobietom udaje się opuścić strefę zagrożenia, to niemal nigdy bez ofiary w postaci sporej sumki, która zniknęła z portfela, bądź z bankowego konta.

dfwvpc4

Dotychczas nikomu nie udało się oszukać przeznaczenia i skutecznie rozwiązać tego problemu. Jednak z torebką iBag kobieta i jej (lub nasze!) oszczędności będą wreszcie bezpieczne.

Torebka CCF z pozoru wygląda zwyczajnie i niepozornie. Ale posiada wbudowany system GPS, który ostrzega właścicielkę za każdym razem, gdy ta zbliża się do ulubionego sklepu na zbyt bliską odległość. A jeśli kobieta nie zmieni kursu, to urządzenie zatrzaskuje się od wewnątrz, uniemożliwiając wyjęcie portfela.

Torebkę można również zaprogramować w taki sposób, żeby zamykała się nie tylko ze względu na lokalizację, ale też porę dnia. Dla przykładu - jeśli nasza wybranka nie ma ulubionego sklepu, ale zwykła robić zakupy wracając z pracy, to wystarczy zablokować jej torebkę w godzinach 15.30 - 18.00.

A co jeśli właścicielka torebki będzie na tyle przebiegła, by wyjąć z niej portfel wcześniej? Również to przewidzieli sprytni wynalazcy. Przedmiot samodzielnie wyśle wiadomość SMS z powiadomieniem o tym fakcie do wcześniej wskazanej osoby.

Sprytna torebka nie jest co prawda tania, bo kosztuje 173 dolary, ale można uznać, że ten wydatek jest inwestycją, która zwróci się niezwykle szybko. Co ciekawe - jej twórcy rozważają też stworzenie modelu dla mężczyzn. O czym warto pamiętać, o ile ma się mściwą i złośliwą partnerkę.

Credit Card Finder's iBag

(menonwaves)/ PFi, facet.wp.pl

Zobacz: Rzeczowo o modzie męskiej

dfwvpc4

Podziel się opinią

Share
dfwvpc4
dfwvpc4