Trwa ładowanie...
Materiał Partnera
przelewy
30-07-2018 13:14

Tradycyjny obrót gotówką kontra mobilne przelewy – poznaj 5 powodów, dla których warto rozliczać się smartfonem!

Tradycja jest piękna, jednak nie we wszystkich sytuacjach najlepiej sprawdzają się klasyczne rozwiązania. Dobrym przykładem jest gotówka, bez której jeszcze kilka lat temu nie wyobrażaliśmy sobie życia, a dziś staje się XX-wiecznym anachronizmem. Nic dziwnego, w poprzednim wieku nie mieliśmy smartfonów, przy pomocy których możemy dziś nie tylko zrobić zakupy i opłacić rachunki, ale również rozliczyć się z przyjaciółmi.

Tradycyjny obrót gotówką kontra mobilne przelewy – poznaj 5 powodów, dla których warto rozliczać się smartfonem!Źródło: Materiały prasowe
d35c829
d35c829

*Przelewy na telefon – rozliczaj się szybko i wygodnie przy pomocy smartfona *
Na polskim rynku od niedawna dostępna jest możliwość skorzystania z przelewów na telefon BLIK. Nie wszyscy zdają sobie sprawę, że korzystając z usługi, wygodnie rozliczysz się z przyjaciółmi w każdej sytuacji. Przelew na telefon działa natychmiast, niezależnie od dnia tygodnia i godziny. Dlaczego to rozwiązanie lepsze niż rozliczenia gotówkowe? Poznaj 5 powodów!

1.Pozbądź się portfela
Jeszcze dekadę temu osobę, która nie miała przy sobie portfela, uważaliśmy za roztargnioną (a w skrajnych przypadkach nawet za… sknerę). Obecnie brak gotówki, a nawet karty płatniczej, to oznaka nowoczesności i przede wszystkim wygody. Portfel stanowi zbędny balast, gdy wybierasz się na koncert, mecz lub wieczorne wyjście ze znajomymi. Poza tym nieestetycznie wystaje z kieszeni lub odznacza się na spodniach. Podobnie prezentuje się tzw. „nerka”, która co prawda może stanowić świetny wynalazek, jednak nie będzie dobrym dodatkiem do biznesowego czy wieczorowego stroju. Postaw na wygodę, miej przy sobie smartfona.

2.Rozliczenie co do grosza
Przejdźmy do kolejnego praktycznego aspektu rozliczeń poprzez przelewy na numer telefonu. Jak często zdarzało ci się spędzić wieczór z przyjaciółmi w ulubionej knajpie, a gdy przyszedł czas opłacenia rachunku, okazywało się, że każdy ma przy sobie wyłącznie „grubsze” nominały? Nawet jeśli kochasz matematykę, rozliczanie się nie jest wówczas przyjemnością, zwłaszcza gdy musisz się pospieszyć. Przelew na numer telefonu zadziała natychmiast, z dokładnością co do grosza! Po co więc tracić czas?

3.Bezpieczeństwo i zaufanie
Fakt, że BLIK został stworzony przez największe polskie banki i stanowi część ich aplikacji mobilnych, ma jeszcze jedną znamienną konsekwencję – przelewy na numer telefonu są nie tylko szybkie i wygodne, ale także godne zaufania i bezpieczne. Banki, które mają w swoich aplikacjach BLIKA to Alior Bank, Bank Millennium, Bank Zachodni WBK, ING Bank Śląski, mBank oraz PKO Bank Polski.

d35c829

4.Prostota i dostępność
Obecnie zainstalowanie większości aplikacji bankowych z BLIKIEM sprawia, że stosowna ikonka BLIKA ukazuje się przy wybranym kontakcie w twoim smartfonie, pokazując nam kto z naszych znajomych również BLIKUJE na numer telefonu. A w takim razie… do rozliczenia wystarczy kilka kliknięć.

5.Nie daj się zaskoczyć
W XXI wieku istnieje właściwie tylko jeden przedmiot, z którym nie rozstajemy się w zasadzie nigdy. Jest nim oczywiście smartfon. Dzięki możliwości rozliczania poprzez przelewy na telefon nie dasz się zaskoczyć w żadnej sytuacji. Gdy wybierzesz się na spacer lub jogging, a wracając spotkasz kupli, którzy zaproszą cię na regeneracyjny posiłek, natychmiast się z nimi rozliczysz. Oczywiście bez portfela! Czy w XXI wieku naprawdę trzeba nosić przy sobie gotówkę?

d35c829
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d35c829