Trwa ładowanie...
Artykuł sponsorowany
włosy
25-09-2017 14:11

Transplantacja włosów - sposób na podniesienie męskiej atrakcyjności

Chociaż łysienie dotyczy zarówno mężczyzn, jak i kobiet, to właśnie panowie są bardziej wrażliwi na tym punkcie. Uważają, że łysienie dobiera im męski wygląd i atrakcyjność. Dlatego to właśnie panowie częściej poddają się zabiegowi, jakim jest transplantacja włosów. Na czym polega ten zabieg i czy niesie za sobą ryzyko dla zdrowia?

Transplantacja włosów - sposób na podniesienie męskiej atrakcyjnościŹródło: Materiały prasowe
ddllut9
ddllut9

Co może być przyczyną łysienia?
Przyczyn łysienia może być wiele, od bardzo prozaicznych jak np. zła dieta, po bardzo poważne – np. depresja, zaburzenia hormonalne czy reakcja na leczenie (np. chemioterapię). W niektórych przypadkach wystarczy zmiana naszego trybu życia, aby włosy przestały wypadać i nawet zaczęły same odrastać. Jednak często dzieje się tak, że nawet kiedy łysienie zostanie zahamowane, odrastanie włosów jest niemożliwe.

Szacuje się, że łysienie występuje u ponad 60% mężczyzn powyżej 60. roku życia i jest to proces naturalny. Jednak łysieć mogą już bardzo młodzi panowie, niekiedy jeszcze przed 20 rokiem życia. W takim przypadku często przyczyną łysienia są uwarunkowania genetyczne.

Jakie są metody przeszczepu włosów?
W przypadku niewielkich zmian, pierwszym ratunkiem jest wizyta u dermatologa, który przypisuje środki zawierające substancje stymulujące porost włosów poprzez zwiększenie ukrwienia skóry głowy. Jednak przy intensywnych zmianach może okazać się to niewystarczające. Wskazuje się, że takie preparaty najlepiej działają u osób, u których łysiejące miejsca swoim rozmiarem nie przekroczyły 10 cm średnicy.

W przypadku większych zmian zalecane jest wykonanie przeszczepu włosów. Kliniki medycyny estetycznej oferują różne rodzaje przeszczepów, które obecnie pozwalają na uzyskanie bardzo naturalnego wyglądu, bez efektu peruki czy „fryzury lalki”. Trzeba jednak pamiętać, że efekty takich zabiegów mogą być widoczne dopiero po długim czasie. Więcej na temat metod leczenia łysienia oraz miejsc, gdzie wykonywane są przeszczepy włosów można przeczytać na stronie internetowej www.tourmedica.pl, gdzie dostępna jest również szybka porównywarka cen takich zabiegów.

ddllut9
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
ddllut9