Trwa ładowanie...

Trening funkcjonalny rozwija wszystkie grupy mięśni i działa prozdrowotnie

Share
Trening funkcjonalny rozwija wszystkie grupy mięśni i działa prozdrowotnieŹródło: fot.newseria.pl
d1tot65

Wśród ostatnich trendów fitness znalazł się znany od wielu lat trening funkcjonalny. Zaletą tej metody jest zaangażowanie wszystkich partii ciała podczas ćwiczeń. Pozwala ona wzmocnić mięśnie, poprawić postawę ciała i spalić znaczną liczbę kalorii

Trening funkcjonalny jest treningiem ogólnorozwojowym, który w szczególności rozwija mięśnie, dzięki czemu wspiera między innymi kręgosłup, zapobiega bólom pleców. Dlatego można go określić też jako trening prozdrowotny. Przy układaniu tego typu treningu warto skorzystać z porad trenera, który dobierze zestaw ćwiczeń w zależności od indywidualnych potrzeb.

d1tot65

– Jest to trening, który rozwija całe nasze ciało, skupia się na pracy wielu mięśni naraz. Czyli tak jak w życiu codziennym – jeśli na przykład się schylamy, czy coś podnosimy, to nie pracujemy tylko na jednej grupie mięśniowej, tylko pracuje całe nasze ciało. Trening funkcjonalny skupia się na mięśniach głębokich i tych, które odpowiadają za naszą postawę i powodują, że się nie garbimy – mówi agencji informacyjnej Newseria Lifestyle Robert Czech, trener i szkoleniowiec Reebok University Poland.

Jednym z najprostszych i podstawowych ćwiczeń funkcjonalnych są pompki. Przystępnym ćwiczeniem są też przysiady, które oprócz nóg angażują mięśnie głębokie. W trakcie treningu można dodatkowo wykorzystywać różne akcesoria do fitnessu. Często stosuje się na przykład modne ostatnio taśmy mięśniowe, używane do tej pory głównie przez sportowców zawodowych.

– Trening funkcjonalny można zrobić wszędzie – na dworze, w domu, na siłowni. Tak naprawdę treningiem funkcjonalnym jest wiele sportów, np. pływanie czy nawet gra w siatkówkę. Trening ten ma też dużo wspólnego ze spalaniem kalorii – kiedy w naszym ciele pracuje wiele grup mięśniowych, nasze serce musi dostarczyć do nich zarówno krew, jak i tlen, przez co zwiększa się nasze tętno, co z kolei powoduje zwiększone spalanie tkanki tłuszczowej – mówi Robert Czech.

Ćwiczenia składające się na trening funkcjonalny są przystępne niemal dla każdego. Pozwalają wyrzeźbić sylwetkę i wzmocnić wszystkie mięśnie, co znacząco wpływa na poprawę funkcjonowania całego organizmu na co dzień i zmniejsza dolegliwości związane z nieprawidłową postawą. W dodatku trening ten nie musi odbywać się wyłącznie w klubie fitness.

Zobacz: Dieta dopasowana do stylu życia mężczyznyDieta dopasowana do stylu życia mężczyzny

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
d1tot65

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1tot65
d1tot65