Trwa ładowanie...

Trzeźwobus rusza na polskie festiwale

Lato to czas wielu plenerowych imprez. Ich nieodłącznymi elementami są nie tylko muzyka, lecz także alkohol, po który sięgają bawiące się osoby. Potem liczą one, ile wypiły, i zastanawiają się, czy mogą wsiąść za kółko. Zamiast tego lepiej się przebadać.

d4kubzl
d4kubzl

Jarocin Festiwal, OFF Festival czy Przystanek Woodstock – między innymi na tych imprezach znajdziemy Trzeźwobus, specjalny punkt, w którym ustalimy, czy po dobrej zabawie procenty wyparowały już z naszego organizmu. „Każdy, kto przyjdzie do Trzeźwobusu, będzie mógł bezpłatnie przebadać się alkomatem. Z kolei dzięki alkogoglom sprawdzi, jak alkohol zaburza reakcje” – mówi serwisowi infoWire.pl Joanna Kwiatkowska, kierownik ds. kontaktów z mediami z Kompanii Piwowarskiej.

„Akcja ma przekonać uczestników festiwali, by bawili się mądrze i myśleli o możliwych konsekwencjach swoich zachowań” – zaznacza rozmówczyni. Niestety, Trzeźwobus nie dojedzie wszędzie. Jeśli nie jesteśmy pewni, czy wolno nam kierować autem, zawsze możemy poprosić policję o zbadanie alkomatem lub też skorzystać z aplikacji „Sprawdź promile”. Gdy ma się zamiar niedługo ruszyć w drogę, najlepiej oczywiście nie pić w ogóle.

Pamiętajmy, że za jazdę w stanie nietrzeźwości (powyżej 0,5‰ alkoholu we krwi) kierowca może zostać ukarany zakazem prowadzenia pojazdów przez minimum trzy lata i mandatem karnym w wysokości nie mniejszej niż 5 tys. zł.

d4kubzl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4kubzl