Trwa ładowanie...
d3nmp3h

Trzy podstawowe zadania rękawic taktycznych. Sprawdź, które modele się nadają

Niezależnie od tego, jakie prace fizyczne wykonujesz, wymagają one pewnego chwytu. Dlatego odpowiednie rękawice robocze to podstawowy ekwipunek na większość okazji. Począwszy od wypadu survivalowego, a na wędkowaniu czy pracach w warsztacie kończąc, sprawdzą się perfekcyjnie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Rękawice taktyczne to podstawa nie tylko podczas wypadu
Rękawice taktyczne to podstawa nie tylko podczas wypadu (Shutterstock.com)
d3nmp3h

Polecamy rękawice wykonane z wytrzymałych materiałów, które poza nowoczesnym desingnem oferują również wyjątkową wygodę nawet podczas bardzo wymagających prac. Mając je na rękach, możesz liczyć na większą precyzję niż podczas wykonywania podstawowych czynności obozowych z gołymi dłońmi.

Ochrona dłoni podczas pracy

Podstawowym zadaniem rękawic taktycznych jest osłona dłoni przy jednoczesnym zachowaniu wysokiego stopnia zręczności. Każdy nieostrożny ruch podczas pracy z gołymi dłońmi może zaowocować wypadkiem. W domowych warunkach nie stanowi to problemu, jednak w przypadku wyprawy survivalowej nawet drobne skaleczenie może całkowicie uniemożliwić wykonanie części czynności obozowych. Dlatego dla profesjonalistów tak ważne jest bezpieczeństwo dłoni.

  Shutterstock.com
(Shutterstock.com)

Zwiększona czułość palców

Prawdziwe rękawice taktyczne powinny zapewniać nie tylko pewny chwyt, ale pozwalać na wykonywanie bardzo precyzyjnych prac. Przyjmuje się, że odpowiednie rękawice taktyczne to takie, w których będziesz w stanie bez problemu podnieść szpilkę z płaskiej powierzchni. Najprostszym sposobem będzie wyposażenie się w rękawice z odsłoniętymi palcami.

Inną opcją jest zakup rękawic, w których koniuszki palców pokryte są specjalnym materiałem, którego zadaniem jest zredukowanie wibracji, a jednocześnie ścisłe przyleganie do powierzchni palca. Dodatkowo panel ze specjalnej tkaniny amortyzującej zapewnia lepszą przyczepność i czułość opuszków palców, co pozwala na wykonywanie precyzyjnych prac, jak choćby operowanie drobnymi narzędziami czy odkręcanie śrub bez potrzeby zdejmowania ich z dłoni. Wiele modeli taktycznych oferuje również dodatkowe wzmocnienie kciuka i palca wskazującego, które zapobiega przecieraniu się materiału.

d3nmp3h
Rękawice taktyczne dla prawdziwego mężczyzny Shutterstock.com
Rękawice taktyczne dla prawdziwego mężczyzny (Shutterstock.com)

Dopasowanie do kształtu dłoni

Przed zakupem rękawice powinno się oczywiście przymierzyć. Jeśli nie masz takiej możliwości, bo przykładowo kupujesz je przez internet, wystarczy miarka krawiecka. Należy zmierzyć długość środkowego palca od czubka mniej więcej do nasady kciuka oraz szerokość dłoni, a następnie porównuje z tabelą. Dzięki temu zawsze będą dopasowane jak ulał.

Nowoczesne rękawice wykonane są z grubego materiału, który przystosowuje się do kształtu dłoni i temperatury panującej wokoło. W związku z tym rękawica przylega do dłoni niczym druga skóra, a dodatkowo zabezpiecza przed poceniem i ślizganiem nawet podczas wyjątkowych upałów. Odpowiednio dobrana rękawica dobrej jakości zapewni o wiele lepszy chwyt niż w przypadku gołej dłoni.

d3nmp3h

Poza dopasowaniem warto również zwrócić uwagę na rodzaj zapięcia. Jeśli będzie niskiej jakości, możesz mieć pewność, że niedługo będzie się odpinać i zawadzać o ubranie. Dobre i wytrzymałe zapięcie to gwarancja usztywnienia dłoni, a co za tym idzie pewniejszy chwyt niezależnie od sytuacji, w której się znajdujesz.

d3nmp3h

Podziel się opinią

Share
d3nmp3h
d3nmp3h