Trwa ładowanie...
18-10-2013 10:41

Twoja partnerka nie musi wydawać tyle na kosmetyki!

Twoja partnerka nie musi wydawać tyle na kosmetyki!Źródło: info.prasowa/Durex
dzctmyt
dzctmyt

Każdego roku miliony kobiet wydają fortunę na kosmetyki i zabiegi upiększające. Pragną usunąć zmarszczki czy innego rodzaju niedoskonałości - wszystko po to, aby czuć się dobrze ze sobą. Okazuje się jednak, że sekret piękna kobiety kryje się w dotyku ukochanego partnera i w wyrażanej przez niego czułości. Według najnowszego raportu Durex Skin Intimacy, dzięki bliskości poczucie własnej wartości kobiet wzrasta aż o 40%.

Miłosna chemia
Według danych branży kosmetycznej nasze dobre samopoczucie warte jest ponad 7 miliardów złotych rocznie - tyle w sumie Polki wydają na kremy, szminki czy tusze do rzęs . Dbając o urodę, często prowadzimy też bardzo intensywny tryb życia. Nadmiar codziennych obowiązków sprawia, że nie tylko nasz wygląd, ale i relacje z partnerem wymagają większej ilości czasu oraz uwagi. Jednak tylko inwestycja w związek może przynieść długofalowe korzyści. Bliskość i dotyk partnera działają na kobiety znacznie lepiej niż zabiegi upiększające!

Kuracja w zasięgu - dłoni
Na podstawie najnowszych badań Durex Skin Intimacy można zaryzykować stwierdzenie, że kupowanie kosztownych kremów nie ma większego sensu. Ponad 40% kobiet przyznało, iż czują się najpiękniejsze wtedy, kiedy są dotykane przez ukochaną osobę. Dotyk i pieszczoty ze strony partnera zostały uznane za najważniejszy element bliskości w związku przez 8 na 10 ankietowanych Brytyjek. W naszej codzienności jest ich jednak za mało – niemal 70% badanych czuje, że przez zapracowanie czy intensywny tryb życia, parom brakuje intymności. Co trzeci związek funkcjonuje praktycznie bez wzajemnego dotyku.

Rzadko zdajemy sobie z tego sprawę, że skóra to największy organ naszego organizmu – zajmuje powierzchnię ok. 3 m2, na której znajduje się mnóstwo receptorów - mówi Radosław Jerzy Utnik, psycholog-seksuolog współpracujący z marką Durex. Bliskość jest ważną potrzebą w życiu człowieka, którą realizujemy w związkach, a osoby, którym okazujemy czułość są dla nas ważne. Dotyk jest więc jednym ze sposobów doświadczania bliskości i intymności. Parom, które chciałyby przeżyć „seans dotykowy” można polecić skorzystanie np. z duetu żeli intymnych Durex Lovers Connect. Składa się on z dwóch części: rozgrzewającej i chłodzącej, które będą pomocne przy masażu całego ciała. Doświadczanie fizycznej bliskości osoby, której ufamy i z którą pozostajemy w związku – nie tylko bliskości seksualnej - jest często niezapomnianym doświadczeniem, potrafiącym przyczynić się do odnowienia relacji i nowego spojrzenia na życie we dwoje – dodaje ekspert.

dzctmyt

Czułość zamknięta w dłoni
Dlaczego czuły dotyk ma aż tak wielką moc? Nie bez powodu mówi się, że miłość to niezwykła reakcja chemiczna. Podobnie jest z jednym z jej elementów – bliskością fizyczną. Zwiększona produkcja kolagenu, regulacja wydzielania sebum, aby skóra stała się bardziej jędrna i gładka, to nie obietnice producenta kremów upiększających… ale efekty bliskiego kontaktu z ukochaną osobą. Dotykanie, całowanie lub przytulanie wywołują produkcję dobrych dla organizmu hormonów, w tym beta-endorfin, dopaminy i serotoniny, jak również przyczyniają się do obniżenia poziomu hormonu stresu. Kontakt ze skórą naszej drugiej połówki uwalnia także oksytocynę – substancję chemiczną, która zwiększa poczucie fizycznej i emocjonalnej bliskości. Jej obecność w mózgu powoduje zwiększenie zaufania i przywiązania, pomagając tym samym zacieśnić związek z partnerem.

Hormony wydzielane podczas czułego, bliskiego dotyku wyzwalają w nas poczucie przyjemności, relaksu, odprężenia - komentuje Radosław Jerzy Utnik. Skojarzenie tych miłych odczuć z partnerem – poprzez mechanizm warunkowania – to nic innego, jak nawiązywanie więzi emocjonalnej. Doświadczanie pozytywnych odczuć podczas intymnej bliskości prowadzi więc do zakochania. Czuły, przyjemny dotyk zwiększa przywiązanie do partnera, zaś zmniejszenie czy wręcz brak dotyku i czułości w związku jest jednym ze wskaźników trudności, jakie w nim występują - dodaje.

dzctmyt
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dzctmyt