Trwa ładowanie...
21-11-2012 16:06

Tyle czasu mężczyzna może wytrzymać bez seksu

Tyle czasu mężczyzna może wytrzymać bez seksuŹródło: Thinkstockphotos
d2kgfxx
d2kgfxx

Wszyscy o tym wiedzą, ale nikt nie chce się przyznać - co to takiego? Seksualny post. Na różnych etapach życia zdarza się praktycznie każdemu, ale mało kto o tym mówi, bo przecież każdy z nas chciałby uchodzić za faceta, dla którego "cztery razy po dwa razy" to tygodniowa, a może nawet dzienna norma.

Rzeczywistość jest jednak nieubłagana, a zbyt długa abstynencja seksualna ma swoje konsekwencje - nie tylko dla mężczyzn, kobiety również mają ten problem.

Stary dowcip mówi, że kiedy jest robić "to" z kim, jest czym, ale nie ma gdzie, to dramat. Kiedy natomiast jest czym i gdzie, ale nie ma z kim - to tragedia. Coś w tym jest. Przyczyny braku seksu w męskim życiu mogą być różne - do najbardziej pospolitych należy po prostu brak odpowiedniej osoby. Większość z nas wolałoby cieszyć się fantastycznym seksem z kobietą, z którą łączy nas coś więcej niż obopólna chęć wymiany płynów ustrojowych i którą darzymy uczuciem. Jeśli ktoś jest pod tym względem minimalistą, a dalej cierpi na brak seksu, powodem może być ciężkie nieudacznictwo w kontaktach towarzyskich skutkujące tym, że nawet najbardziej napalone na przygodny seks panienki uciekają w podskokach.

Żarty na bok. Zdarzają się przecież sytuacje, gdy nawet będąc w związku z kobietą marzeń, może zabraknąć seksu. Czy to przymusowa rozłąka związana z wyjazdami, czy też choroba, czy problematyczna ciąża - prędzej czy później spotka nas sytuacja, gdy będziemy skazani na seksualny post. Ile można wytrzymać bez seksu, nie narażając się na przykre konsekwencje?

d2kgfxx

To oczywiście wynik uśredniony, bo każdy z nas ma inne potrzeby seksualne, ale naukowcy są zgodni - w przypadku mężczyzn "znośna" długość takiego postu to 3 tygodnie. Potem zazwyczaj zaczynają się pojawiać symptomy charakterystyczne dla stanu seksualnej frustracji, a zatem: pogorszenie nastroju, rozdrażnienie, zwiększony poziom agresji itd. - testosteron działa, zaczyna się przelewać i rozlewać falą negatywnych emocji.

Co ciekawe, kobiety są pod tym względem bardziej wytrzymałe i z reguły doskonale radzą sobie bez seksu przez okres około dwóch miesięcy. Na tym jednak ich przewaga się kończy. Ponieważ przedstawicielki płci pięknej zazwyczaj są mniej opanowane i otwarcie demonstrują otoczeniu swoje nastroje, bez seksu robią się bardziej nieznośne od mężczyzn - płaczą, histeryzują, przejawiając często irracjonalne pretensje i bezpodstawne niezadowolenie.

Oczywiście najlepszą receptą, by uniknąć tego typu konsekwencji, jest po prostu regularny seks. Co jednak, gdy nic z tym nie można zrobić? Trzeba wziąć się w garść i nie pozwalać, by rządził nami jakiś pospolity hormon. Od braku seksu w końcu się nie umiera, a abstynencja seksualna w dłuższej perspektywie ponoć pomaga zyskać jasność umysłu i nowy poziom panowania nad sobą.

KP/PFi, facet.wp.pl

d2kgfxx
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2kgfxx