Trwa ładowanie...
Artykuł sponsorowany

Ubezpiecz się na wakacje – ubezpieczenie turystyczne

Gdy wybieramy się na wakacje, zwykle jesteśmy podekscytowani, radośni i ciekawi nowych miejsc. W końcu jedziemy wypocząć i dobrze się bawić. Co złego może się wydarzyć? Często nie myślimy o zakupie dodatkowego ubezpieczenia turystycznego. Niestety czasami na miejscu, gdy wydarzy się coś niespodziewanego, okazuje się, że ubezpieczenie wykupione razem z wycieczką ma zbyt mały zakres i nie chroni nas w pełni. Dlaczego warto zdecydować się na dodatkową polisę turystyczną?

Share
Młode małżeństwo z synem wyruszają na wakacjeMłode małżeństwo z synem wyruszają na wakacjeŹródło: materiały partnera
d48uqiq

Ubezpieczenie turystyczne – czym jest?

Ubezpieczenie turystyczne to rodzaj umowy pomiędzy klientem, a wybraną przez niego firmą ubezpieczeniową. Stanowi rodzaj zabezpieczenia między innymi na wypadek kolizji, kontuzji, zakażeń, zatruć, poparzeń i wynikających z nich komplikacji zdrowotnych podczas wyjazdu. Klient ma do czynienia z różnymi grupami produktów, a ubezpieczenia w turystyce obejmują wiele pakietów. Umowy takie mogą dotyczyć indywidualnych osób fizycznych, jak i firm organizujących zbiorowe wyjazdy.

W sytuacjach awaryjnych ubezpieczenie turystyczne stanowi wsparcie finansowe i praktyczną pomoc udzielaną w trakcie podróży i (w zależności od umowy) również po powrocie do domu. Ubezpieczenie, w przypadku podróży zagranicznych, pokrywa koszty leczenia oraz usług assistance, również w sytuacji, gdy osoba objęta umową zachoruje na COVID-19.

Wakacje przynoszą nam mnóstwo wspaniałych emocji, jednak nie zawsze wszystko idzie po naszej myśli. Problemy zdrowotne, wypadki, zagubienia bagażu czy opóźnienia lotów mogą przydarzyć się każdemu. Koszty wizyt w placówkach medycznych, leczenia, transportu, naprawy samochodu, akcji ratunkowych za granicą to czasami ogromne i trudne do wyobrażenia dla nas kwoty. Gdyby miały być pokryte z naszej kieszeni, w niektórych przypadkach mogłyby nie tylko nadszarpnąć nasz budżet, ale nawet sprawić ogromne problemy na bardzo długi czas.

d48uqiq

Ubezpieczenie turystyczne to relatywnie niewielki koszt, który chroni nas w wielu sytuacjach, o których nawet nie myślimy, wybierając się z bliskimi na wakacje. Warto jednak wyraźnie rozgraniczyć standardowe ubezpieczenie turystyczne, które proponuje się nam w pakiecie, w biurze podróży i które stanowi rozszerzenie usług związanych z wycieczką, którą wykupujemy, od poważnego, profesjonalnego ubezpieczenia, które możemy dodatkowo wykupić sami. Dlaczego? Zwykle umowy w ramach wycieczek nie oferują pełnej pomocy, a jedynie pomoc podstawową i wiążą się z bardzo pozornym bezpieczeństwem.

Co powinno zawierać ubezpieczenie turystyczne?

Dodatkowe ubezpieczenie to, wbrew pozorom, niski koszt, ale obejmuje ono zdecydowanie większy zakres niż ubezpieczenie dołączane do wyjazdu przez organizatora. Po naszej stronie jest jednak mieć świadomość, jakie elementy takiego ubezpieczenia są niezbędne, a jakie przydadzą się konkretnie nam, w zależności od tego, gdzie się wybieramy i co mamy zamiar robić na wakacjach.

Szczęśliwa rodzina na wakacjach nad morzem materiały partnera
Szczęśliwa rodzina na wakacjach nad morzem Źródło: materiały partnera

Co, przykładowo, powinno zawierać dobre ubezpieczenie?

  • pomoc medyczna

Zwróćmy uwagę na jej pełny zakres, możliwość skorzystania z dowolnej, nawet prywatnej placówki medycznej, bezgotówkowe wizyty, szeroką pomoc medyczną włączającą niezbędne zabiegi czzy operacje, jeśli będzie taka potrzeba. Powinniśmy mieć zapewnioną najwyższą możliwą jakość usług medycznych, diagnostykę, badania i wsparcie.

  • transport medyczny
d48uqiq

Organizacja transportu medycznego na własną rękę to ogromne koszty, które, jeśli będziemy musieli ponieść je sami, będą mieć ogromne konsekwencje dla naszego portfela. Upewnijmy się, że ubezpieczenie turystyczne zapewni nam transport medyczny do Polski, ale również do innego kraju, w którym otrzymamy odpowiednią pomoc, jeśli w danym miejscu, kraju, nie będzie takiej możliwości.

  • akcje ratownicze

W Polsce Górskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe przylatuje helikopterem za darmo. Wszelkie inne akcje też organizowane są za darmo. W wielu innych krajach akcje ratownicze nie są darmowe i wiążą się z ogromnymi kosztami. Dlatego właśnie zwróćmy uwagę na to, by umowa z ubezpieczycielem obejmowała również ten aspekt.

  • Pomoc Assistance
d48uqiq

Jest to bardzo przydatna opcja. Dzięki pomocy Assitance dostajemy wsparcie nie tylko finansowe, ale również właśnie również logistyczne i organizacyjne. Jeśli będziemy zmuszeni do wizyty w szpitalu, Assistance zorganizuje opiekę nad naszymi dziećmi. Dostarczy niezbędne leki, zorganizuje pomoc tłumacza oraz pomoc prawną, gdy będzie to konieczne, a nawet pomoże nam w powrocie do domu i organizacji dalszego leczenia, jeśli będziemy go potrzebować.

  • Ubezpieczenie OC

Chroni nasze finanse w sytuacjach, gdy to my dokonamy jakiejś szkody na cudzym mieniu. Przykładowo zniszczymy coś w hotelu, uszkodzimy drogi lakier w samochodzie zaparkowanym pod restauracją, potrącimy kogoś podczas wycieczki rowerowej. Ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej uchroni nasz portfel przed konsekwencjami finansowymi i pomoże poczuć się naprawdę komfortowo.

  • Opóźnione lub odwołane loty
d48uqiq

Współczesne zmiany pogodowe, strajki pracowników linii lotniczych i inne czynniki powodują, że zagrożenie opóźnionego lub odwołanego lotu jest ogromne. Dlatego dobrze jest się od tego ubezpieczyć.

  • Zgubiony lub zniszczony bagaż

Ta sytuacja się zdarza i to często. Jeżeli się od niej ubezpieczymy, zostaną nam zwrócone pieniądze nie tylko wtedy, gdy na zawsze stracimy naszą walizkę, ale również wówczas, gdy zbyt długo będziemy na nią czekać (na przykład więcej niż sześć godzin) i będziemy musieli zakupić najważniejsze rzeczy na miejscu.

  • Konieczność odwołania wakacji
d48uqiq

To opcja, która daje nam pewność odzyskania środków za wakacje, na które nie mogliśmy się wybrać z ważnych powodów- nasze zachorowanie, śmierć lub wypadek w rodzinie, a nawet zalanie mieszkania w dniu naszego wyjazdu.

  • choroba przewlekła

Cukrzyca, astma lub inne problemy przewlekłe? Istnieje możliwość, że nasz stan zdrowia pogorszy się podczas wyjazdu wakacyjnego. Ubezpieczając się na tę okoliczność, możemy mieć pewność, że na miejscu otrzymamy odpowiednią pomoc.

  • uprawianie sportu
d48uqiq

Jeśli na wakacjach zamierzamy aktywnie spędzać czas, warto pomyśleć o odpowiedniej opcji, która będzie nas chronić w przypadku wszelkich wypadków podczas uprawiania sportów ekstremalnych. To również ubezpieczenie naszego sprzętu, np. nart czy roweru, który ze sobą zabieramy.

Niektóre polisy biorą pod uwagę fakt, że sytuacja z COVID19 jest zmienna, inna w różnych krajach, dlatego też często pokrywają koszty związane z kwarantanną lub przedłużeniem urlopu.

Ubezpieczenie turystyczne online – wygoda i bezpieczeństwo

Współcześnie wykupienie sensownego ubezpieczenia turystycznego jest bardzo wygodne. Możemy je mieć bez wychodzenia z domu, spotykania się z agentem. Możemy na spokojnie przeanalizować różne opcje, dopasować ubezpieczenie do swoich potrzeb i wybrać takie, które zapewni nam najlepszą ochronę. Dzięki ubezpieczeniom turystycznym online na spokojnie zapoznajemy się z zakresem, dostosowujemy jego opcje do nas i naszych bliskich, każdy krok procedury jest dla nas przejrzysty i prosty do zrozumienia.

Zakup polisy turystycznej przez internet to również świetna opcja, jeśli decydujemy się na wakacje Last Minute i nie mielibyśmy nawet czasu na to, by załatwiać formalności poza domem. Możliwe jest to nawet do czterech godzin przed wylotem. Rozeznanie, wybór, płatność online i już mamy ubezpieczenie, które obejmuje nas ochroną od pierwszego dnia urlopu do ostatniego i powrotu.

Artykuł sponsorowany
d48uqiq
d48uqiq