Trwa ładowanie...

Ubezpieczenie na życie — Jak korzystać z kalkulatora składek online?

Zastanawiasz się nad zakupem ubezpieczenia na życie, ale nie wiesz, czy Cię na nie stać? Skorzystaj z prostego w obsłudze kalkulatora składek online i dowiedz się, ile wyniesie kwota miesięcznej składki. W artykule wyjaśnimy, jak to zrobić.

Materiał sponsorowany przez Pru
 Źródło: materiały partnera
d321b4t
d321b4t

Ubezpieczenie na życie to produkt o wielu funkcjach. W podstawowej wersji zapewnia wypłatę świadczenia w przypadku śmierci osoby ubezpieczonej, pomagając w zapewnieniu bezpiecznej finansowo przyszłości najbliższym ubezpieczonego. Większość towarzystw ubezpieczeniowych umożliwia poszerzenie podstawowej ochrony o umowy dodatkowe chroniące także zdrowie. Jeśli zawrzesz umowę dodatkową, możesz otrzymać pieniądze również w przypadku zdiagnozowania poważnej choroby, pobytu w szpitalu czy inwalidztwa. Otrzymany od ubezpieczyciela zastrzyk gotówki pozwala na wdrożenie skutecznego leczenia, zachowania aktualnego poziomu życia mimo braku możliwości zarobkowania czy dostosowanie mieszkania do nowych potrzeb wynikających z inwalidztwa. Ubezpieczenie na życie okaże się dobrym rozwiązaniem także dla osób, które chcą nie tylko ochronić swoje życie, ale także oszczędzać na emeryturę. Ubezpieczenie w rozbudowanej wersji ochronno – oszczędnościowej zapewnia wypłatę świadczenia wskazanym osobom w przypadku śmierci ubezpieczonego, a także jeśli dożyje on do konkretnego, wskazanego w umowie wieku otrzyma dodatkowe środki, które może przeznaczyć na przyszłą emeryturę.

Ile kosztuje ubezpieczenie na życie? 

Wbrew obiegowej opinii ubezpieczenie na życie nie musi być drogie. Kwota składki zależy przede wszystkim od zakresu ochrony, długości trwania umowy, sumy ubezpieczenia, wieku ubezpieczonego, jego stanu zdrowia, które przekłada się na ryzyko ubezpieczyciela. Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz za wybrany wariant polisy? Skorzystaj z prostego w obsłudze kalkulatora ubezpieczenia na życie online.

Jak skorzystać z kalkulatora ubezpieczeń na życie online? 

Większość towarzystw ubezpieczeniowych udostępnia na swoich stronach kalkulatory, umożliwiające samodzielną kalkulację składki. Struktura każdego z nich jest jednak nieco inna. Aby precyzyjnie zobrazować, jak działa taki kalkulator, posłużymy się konkretnym przykładem. Będzie nim kalkulator ubezpieczeń na życie w Pru.

1. Wejdź na stronę https://www.pru.pl/ubezpieczenia-na-zycie-kalkulator/

d321b4t

2. Wybierz ubezpieczenie na życie, dla którego chcesz dokonać kalkulacji. Może być to:

  • ubezpieczenie na życie z opcją oszczędzania na emeryturę EMERYTURA BEZ OBAW,
  • ubezpieczenie na życie KOMFORT ŻYCIA z dodatkową opcją poważnego zachorowania,
  • ubezpieczenie na życie dziecka z opcją oszczędzania na jego przyszłość START W ŻYCIE.

Wykonajmy kalkulację dla ubezpieczenia na życie KOMFORT ŻYCIA z rozszerzoną ochroną od poważnego zachorowania.

3. Kliknij w umieszczony przy tym wariancie polisy przycisk Oblicz składkę.

d321b4t

4. Wskaż, ile masz lat.

5. Wskaż, jak długo chcesz być ubezpieczony.

6. Wskaż, na jaką kwotę chcesz ubezpieczyć swoje życie (tzw. suma ubezpieczenia na wypadek śmierci).

7. Zaznacz, czy chcesz dodatkowo ubezpieczyć się na wypadek poważnego zachorowania (to jest opcja dobrowolna).

8. Wybierz kwotę, jaką będziesz potrzebował w razie poważnego zachorowania (tzw. suma ubezpieczenia na wypadek poważnego zachorowania na jedną z chorób wskazanych w umowie).

d321b4t

8. Kliknij przycisk Oblicz.

9. Pod przyciskiem znajdziesz informacje o sumie ubezpieczenia ubezpieczenia na życie, miesięcznej składce za tę polisę oraz sumie ubezpieczenia na wypadek poważnego zachorowania i miesięcznej składce z tytułu tej umowy.

Czy wyliczona przy pomocy kalkulatora składka może się zmienić? 

Internetowe kalkulatory ubezpieczeń na życie analizują jedynie podstawowe informacje o potencjalnym ubezpieczonym. Na ich podstawie towarzystwo ubezpieczeniowe nie może precyzyjnie ocenić ryzyka, jakie towarzyszy zawarciu umowy ubezpieczenia z konkretnym klientem (może się przecież okazać, że jest lub był on poważnie chory, lub wykonuje zawód, który niesie za sobą zwiększone ryzyko śmierci np. w wyniku wypadku samochodowego). Precyzyjne wyliczenie składki jest więc możliwe dopiero po wypełnieniu ankiety medycznej. W tym celu można umówić się spotkanie z konsultantem, który dokona precyzyjnej kalkulacji i poda dokładną kwotę składki za ubezpieczenie. Wiele towarzystw ubezpieczeniowych umożliwia odbycie takiego spotkania zdalnie, bez konieczności wizyty w oddziale.

Powyższy artykuł zawiera wybrane informacje na temat niektórych cech umowy ubezpieczenia oferowanej przez Prudential International Assurance plc S.A. Oddział w Polsce. Przez zawarciem umowy ubezpieczenia prosimy o zapoznanie się z ogólnymi warunkami ubezpieczenia.

Materiał sponsorowany przez Pru
d321b4t
d321b4t