Trwa ładowanie...
d2t0p47

Ultranowoczesny amplituner Onkyo TX-SR60

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ultranowoczesny amplituner Onkyo TX-SR60
(Hi-Fi Choice & Home Cinema)
d2t0p47

Wypuszczając na rynek nowy model amplitunera średniej klasy, Onkyo po raz kolejny udowadnia, że można i trzeba rozwijać urządzenia tak, aby sprostały najbardziej wymagającym użytkownikom. TX-SR607 w swojej grupie cenowej oferuje bardzo dobre brzmienie i prawdopodobnie dla większości osób okaże się też najłatwiejszy w obsłudze.

Japońskie urządzenia marki Onkyo zawsze były chwalone za prostą obsługę, wyrażającą się m.in. poprzez minimalną liczbę kroków koniecznych do wywoływania poszczególnych funkcji czy ustawień. I nie inaczej jest w tym wypadku. Poniżej przedstawiamy niezbyt drogi, bo z półki cenowej ok. 3000 zł, ale za to oferujący mnóstwo możliwości i dobrej jakości dźwięk.

* WYPOSAŻENIE I BUDOWA* Tradycyjnie już przedni panel nie rzuca na kolana finezją kształtów, ale wzbudza zaufanie, bo jest wykonany solidnie i wygląda dość elegancko. Z subtelnych zmian stylistycznych odnotowaliśmy jedynie charakterystyczne zaokrąglenie górnej krawędzi.

d2t0p47

Przez całą szerokość frontu ze szczotkowanego aluminium przebiega grafitowa listwa, zintegrowana z charakterystycznym, wyraźnym wyświetlaczem oraz wielofunkcyjnym kursorem i dużym pokrętłem służącym do regulacji głośności.

Wnętrze sprawia wrażenie uporządkowanego, ale podobnie jak w przypadku większości takich urządzeń jest dosyć ciasno upakowane elektroniką. Uwagę zwraca wydajny układ zasilający, bazujący na masywnym transformatorze H.C.P.S. i imponującym filtrze magazynującym prąd w postaci dwóch dużych, wysokiej jakości kondensatorów elektrolitycznych. O możliwościach prądowych urządzenia mogą świadczyć chociażby dwa spore 12A bezpieczniki. Przedwzmacniacz obsługujący wszystkie kanały znalazł się na osobnej płytce, a końcówka mocy bazuje na znakomitych tranzystorach Toshiby, odpowiedzialnych za oddawanie dużych mocy czytaj więcej na tech.wp.pl.

d2t0p47

Podziel się opinią

Share

d2t0p47

d2t0p47