Trwa ładowanie...
28-10-2011 10:52

Upadł mit. To nie kobiety zakochują się pierwsze

Share
Upadł mit. To nie kobiety zakochują się pierwszeŹródło: Thinkstockphotos
d2ylipj

* W obiegowych opiniach przekazywany jest mit, że kobiety zakochują się pierwsze. Okazuje się, że jest jednak odwrotnie. Miłość opanowuje męskie serca znacznie szybciej niż uważają kobiety.*

Z najnowszych badań społecznych wynika, że to mężczyźni jako pierwsi wypowiadają słowa: kocham cię. Co powiązane jest z faktem, że nie ukrywają swoich emocji i jeśli naprawdę coś czują - to po prostu o tym mówią. Jeśli tylko przeżywają miłość - nie szukają argumentów, nie stawiają pytań: czy aby na pewno...., dlaczego tak jest... itp.

Facetom wystarczy kilka tygodni, by zakochać się w kobiecie - podaje "Journal of Social Psychology". Możemy tam również przeczytać, że panie potrzebują kilku miesięcy, by się przekonać o swoich uczuciach do wybranka i przed sobą samą przyznać się do miłości. Kobiety mają tendencję do dręczenia się pytaniami, rozmyślaniami: "czy to na pewno miłość" lub "czy on mnie kocha", co utrudnia im przeżywanie uczucia samego w sobie.

d2ylipj

Powyższą tezę popiera argument, iż kobiety są znacznie bardziej ostrożne niż mężczyźni. Potrzebują czasu, by zastanowić się nad związkiem, przeanalizować zachowania mężczyzny względem siebie oraz wiele różnych sygnałów i zachowań - zarówno własnych, jak i partnera. Takie schematy postępowań mają również wpływ na życie intymne. Mężczyzna, który od niemal samego początku znajomości jest pewien tego związku, a po kilku tygodniach żywi już głębokie uczucia, jest gotowy na seks bardzo szybko. Kilka dni, czasem 2-3 tygodnie zupełnie mu wystarczą, by się wystarczająco zbliżyć do partnerki. Kobiety psychicznie gotowe są do zbliżenia dopiero po kilku miesiącach.

Po tych wnioskach czas na jedno pytanie: Czy w takim wypadku mężczyźni utożsamiają miłość z popędem seksualnym? Bardzo możliwe, kiedy kobieta jest dobrą kochanką, wywołuje w nich silne emocje - które odbierają, jako uczucia. Z czasem, kiedy poznają ją jako człowieka - kochają również za inne cechy. U kobiet głębokie wewnętrzne analizy doprowadzają do oddzielenia przemyśleń na temat mężczyzny od popędu seksualnego, co nie pozwala im od samego początku cieszyć się miłością. A panowie, od razu wchodzą w ten przyjemny stan.

BL/PFi

d2ylipj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2ylipj
d2ylipj