Trwa ładowanie...
04-02-2011 14:09

Uprawiaj ten sport, a żadna Ci się nie oprze!

Uprawiaj ten sport, a żadna Ci się nie oprze!Źródło: Thinkstock
d1sdpdv
d1sdpdv

Nie od dziś wiadomo, że kobiety łaskawszym okiem patrzą na mężczyzn wysportowanych i sprawnych fizycznie niż na inteligencików w okularkach pozbawionych jakiejkolwiek masy mięśniowej czy opasłych facetów, którym problemy sprawia nawet zwykłe sznurowanie butów.

Bądźmy szczerzy, o spojrzeniach, które one ukradkiem posyłają tym pierwszym, Ci drudzy i trzeci mogą jedynie marzyć.

Nie chcemy jednak zamienić się w jakiś kącik psychoterapii i grupę wsparcia, namawiać naszych okularników, aby zamienili bibliotekę na siłownię czy basen, a panów z nadwagą, żeby w swojej diecie ograniczyli się do czterech posiłków dziennie - oczywiście niezbyt obfitych, ale za to dobrze zbilansowanych, naturalnie nie zapominając o obowiązkowym zestawie ćwiczeń. Pisaliśmy o tym niejeden raz i wystarczy.

Niniejszy artykuł przeznaczony jest dla wszystkich tych, którzy nie muszą gubić wagi czy nabierać masy, a swoje zainteresowania sportowe mają już określone. Okazuje się bowiem, że nie każdy sport ( a w szczególności uprawianie go) jednakowo działa na kobiety...

[

]( #opinions )

d1sdpdv

W powszechnej opinii wciąż istnieje przekonanie, że specjalnym uznaniem wśród pań cieszą się kulturyści. Nic bardziej mylnego - jak wynika z badania przeprowadzonego przez prof. Richarda Wisemana z uniwersytetu w Hertfordshire na grupie sześciu tysięcy osób, miłość do naoliwionych mięśniaków to przeszłość. Dziś mężczyźni uprawiający kulturystykę pociągają zaledwie 19 procent ankietowanych kobiet, ale co ciekawe, aż 56 procent pytanych mężczyzn uważa, że jest inaczej.

Najgorszym wynikiem mogą "pochwalić się" golfiści - czyżby seksualne rozpasanie i powodzenie jakim cieszył się wśród pań Tiger Woods były wyjątkiem na tle wszystkich noszących kije?

Jak udowadnia Wiseman golfiści zrażają do siebie panie trzema rzeczami: po pierwsze golf nie wymaga wysokiej sprawności fizycznej od osób go uprawiających, po drugie golfiści często nie zmieniają swojego stroju po zawodach i wreszcie po trzecie ( co wynika niejako z poprzedniego) golfiści uwielbiają ubierać się w pled i swetry w romby. Zdziwieni?

Brak zainteresowania bogatymi zazwyczaj golfistami pozwala sądzić, że dla pań jednak to nie pieniądze są najważniejsze.

d1sdpdv

Zatem jeżeli nie golf i nie kulturystyka to co? Z ankiety profesora Wisemana wynika, że największym uznaniem wśród pań, cieszą się mężczyźni uprawiający... wspinaczkę skałkową! Aż 57 procent ankietowanych pań wybrało tą właśnie odpowiedź! Na drugim miejscu znalazły się sporty ekstremalne (56 procent), a na trzecim piłka nożna (52) - co w pewien sposób pozwala tłumaczyć fakt, dlaczego tak wielu piłkarzy, nie błyszczących przecież intelektem, można spotkać z paniami o wyjątkowych walorach fizycznych.

Jak natomiast przedstawiają się męskie zapatrywania? Panów najbardziej interesują kobiety uprawiające aerobik (70 procent), na drugim panie ćwiczące jogę (65), a pierwszą trójkę z wynikiem o oczko niższym zamyka fitness (cokolwiek badacze i ankietowani pod tym pojęciem rozumieją).

Jak można wytłumaczyć preferencje każdej z płci? Jak napisał profesor Wiseman swojej stronie internetowej:

d1sdpdv

[

]( #opinions )

"Wybór dokonany przez panie prawdopodobnie opiera się na poszukiwaniu cech, które uważają one za atrakcyjne i męskie, tzn. odwagi i umiejętności stawiania sobie wyzwań i pokonywania ich. Mężczyźni natomiast nie zagłębiają się aż tak bardzo, szukają kobiet owszem sprawnych fizycznie, ale nie stanowiących jednocześnie zbyt dużego wyzwania dla ich własnego ego".

Zatem panowie, radzimy jak najszybciej zakasać rękawy i w góry! Nie zapomnijcie jednak o treningu na ściance wspinaczkowej. Na początku, radzimy unikać towarzystwa pań.

PFi/mmch

d1sdpdv
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1sdpdv