Trwa ładowanie...
przyjaciele
20-05-2015 09:54

Urządził całe swoje życie, wzorując się na ulubionym serialu

Urządził całe swoje życie, wzorując się na ulubionym serialuŹródło: fot.EastNews
d3lv7za
d3lv7za

Poznajcie Gunthera, jego żonę Rachel oraz syna Joeya. Nie, to nie przypadek, że wszyscy oni nazywają się jak bohaterowie popularnego serialu „Przyjaciele”. Pochodzący z Chin mężczyzna pokochał słynną produkcję telewizyjną do tego stopnia, że całe swoje życie postanowił urządzić, wzorując się na sitcomie.

Na świecie nie brakuje osób, które biorą przykład z bohaterów ulubionych filmów i książek czy inspirują się ich losami. Pod tym względem Du Xin bije jednak wszystkich na głowę. Miłością jego życia jest serial „Przyjaciele”, który podczas 10 lat emisji w telewizji zdobył rzesze fanów na całym świecie. Mieszkający w Pekinie mężczyzna mocno się jednak na ich tle wyróżnia.

Du Xin zapałał taką miłością do „Przyjaciół”, że przestało mu wystarczać delikatne akcentowanie swojego przywiązania do sitcomu. Poszedł na całość. Zdecydował się maksymalnie upodobnić swoje życie oraz życie swoich bliskich do tego serialowego hitu. Pierwszym etapem była zmiana imienia. Dzięki akceptacji wniosku przez urzędników Du Xin stał się oficjalnie Guntherem (tak nazywał się serialowy kelner, który pałał miłością do Rachel – bohaterki granej przez Jennifer Aniston)
. O ile uczucia Gunthera w filmie nie zostały odwzajemnione przez Rachel, to w życiu związek ten stał się faktem – Gunther poślubił kobietę, która nazywa się Rachel. Para doczekała się syna, który otrzymał imię Joey – oczywiście na cześć ulubieńca widzów, który w sitcomie był uwodzicielem i niespełnionym aktorem. Z rodziną mieszka też kot, który wabi się... Wonny, czyli tak samo jak futrzak, o którym śpiewała ekscentryczna Phoebe.

Imiona to nie wszystko. Chiński Gunther otworzył też kawiarnię. Jej nazwa to Central Perk, czyli dokładnie ta sama jak lokalu, w którym regularnie spotykała się filmowa paczka nowojorskich znajomych. Tutaj także podobieństwa nie kończą się na nazwie. Miejsce zostało urządzone w dokładnie taki sam sposób jak filmowa kafejka. Znaleźć można tam taką samą kanapę, tak samo urządzone okno oraz bar. Du Xin przed otwarciem obejrzał tysiące zdjęć, by wiernie oddać każdy detal – poinformował serwis CNN. Gości obsługuje oczywiście sam Gunther. Po otwarciu lokalu w Pekinie miał na początku problemy z przyciągnięciem klientów. Kiedy informacje o powstaniu podróbki Central Perk pojawiły się w mediach, kawiarnia przeżyła prawdziwy szturm. Dziś pełni ona funkcję nieoficjalnego fanklubu miłośników przygód sześciorga przyjaciół.

d3lv7za

Dokładnie tą samą zasadą, która przyświecała mu podczas tworzenia kawiarni, mężczyzna posłużył się urządzając swoje mieszkanie. Jego lokum to wierna kopia apartamentu, w którym mieszkali Joey i Chandler. Można w nim znaleźć nie tylko podobne meble ustawione w ten sam sposób, ale również stół do gry w piłkarzyki czy całą kolekcję „Słonecznego patrolu” (ulubionego serialu Joeya i Chandlera).

Choć chiński fan serialu „Przyjaciele” po zmianie imienia znany jest jako Gunther, to przyznał, że jego związek podobny jest do relacji, która łączyła Chandlera i Monikę. To także Chandler najbardziej go inspiruje na co dzień. Jak tłumaczy, słynący z sarkastycznego poczucia humoru bohater nauczył go dystansu do świata. Mężczyzna wyjaśnił, że cały serial odegrał bardzo ważną rolę w jego życiu. Wiele lat temu stał się on dla niego istotnym elementem terapii. Tuż po rozstaniu z pierwszą dziewczyną Gunther długo nie mógł dojść do siebie, był w rozsypce. Właśnie wtedy jego przyjaciel zarekomendował mu amerykańską produkcję. To dzięki niej udało mu się przeżyć trudny czas i wrócić na właściwy tor.

Co chiński Gunther myśli o swoim przywiązaniu do serialu i uczynieniu ze swojego życia zwierciadła odbijającego świat znany z filmu? Zdaje sobie sprawę, że w niektórych kręgach może być uznawany za wariata.

- Oszalałem na punkcie „Przyjaciół” - przyznał 32-latek w jednym z wywiadów. - Dla mnie to stało się już czymś w rodzaju religii. To całe moje życie. Staram się też przekonywać kolejnych ludzi do oglądania tego serialu.

Mężczyzna, który zdążył już otworzyć kolejny lokal Central Perk w Szanghaju, powiedział, że inspirowanie się „Przyjaciółmi” pozwoliło mu zaznać w życiu prawdziwego szczęścia, a teraz zamierza przekazywać je kolejnym pokoleniom.

(( bigphoto http://i.wp.pl/a/f/jpeg/35103/201306260856468076.jpeg #source=(fot.sino-us.com)

#size=600x399#))

RC/dm,facet.wp.pl

d3lv7za
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3lv7za