Trwa ładowanie...
dn2zrjk
Materiał Partnera
Hobby

Uszczelnij swój dom, chroń go przed chłodem!

Dom w założeniu jest miejscem, które ma być ciepłe, przyjazne użytkownikom, bezpieczne i czyste. Do spełnienia tych wszystkich warunków konieczne jest dokładne przemyślenie wszelkich kwestii technicznych zmierzających do wykończenia domu. Tylko wtedy, gdy wszystkie te elementy "zagrają" ze sobą, możliwe jest uzyskanie optymalnego gospodarowania ciepłem i zapobiegania rozprzestrzeniania się hałasów czy pyłów pomiędzy pomieszczeniami.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Uszczelnij swój dom, chroń go przed chłodem!
(Materiały prasowe)
dn2zrjk

Uszczelnianie drzwi dla ochrony przed zimnem

Uszczelki do drzwi najczęściej stosuje się w domach wolnostojących czy w starszych mieszkaniach. Podzielić je można na zewnętrzne i wewnętrzne, co oznacza oczywiście rodzaj drzwi, w których mają być montowane. Co za tym idzie – mogą mieć różną odporność na konkretne warunki. W przypadku drzwi nowych, prosto z salonu, zazwyczaj nie jest konieczne stosowanie uszczelek, również do drzwi zewnętrznych.

Jednak wiele osób decyduje się na pozostawienie w swoim domu solidnych, drewnianych drzwi i potrzebuje jedynie delikatnego ich doszczelnienia, by dobrze mogły spełniać swoją funkcję. Uszczelki do drzwi zewnętrznych pozwalają chronić przed wnikaniem zimna, a także przed uciekaniem ciepłego powietrza na zewnątrz, gdy drzwi są zamknięte.

dn2zrjk

Stosuje się również uszczelnianie w drzwiach wewnętrznych. Ma to swoje uzasadnienie na przykład w sypialniach, w których zwykle stosujemy niższe ogrzewanie dla lepszego komfortu snu, więc zależy nam, aby ta temperatura nie zmieniała się zanadto. Wszelkie drzwi od ganków i przedpokojów również powinny zostać wyposażone w solidną uszczelkę. Te pomieszczenia zwykle są nieogrzewane, dlatego poprzez uszczelki chronimy inne pomieszczenia przed wnikaniem do nich zimna z korytarza.

Dla ochrony przed hałasem czy zapachami

Są również inne funkcje, które spełniają uszczelki do drzwi we współczesnych domach. Ochrona przed hałasami dobiegającymi z poszczególnych pomieszczeń jest nie bez znaczenia. W domu każdy z nas chce się czuć swobodnie; oglądając film w swoim pokoju czy słuchając nieco głośniej muzyki, nie chcemy zakłócać spokoju wypoczynku jakiegokolwiek innego domownika. W drzwiach wewnętrznych ochrona przed hałasami jest więc cechą szczególnie ważną. Można także zastosować uszczelkę w drzwiach kuchennych, dla ochrony przed przenikaniem zapachów gotowania, czy w łazience – przed przenikaniem wilgoci i łazienkowych zapachów.

Istota działania uszczelek

dn2zrjk

Działanie uszczelek jest bardzo proste i każdy jest w stanie samodzielnie uporać się w ich przyklejeniem. Uszczelki do drzwi to po prostu długie taśmy syntetycznego materiału, którymi okleja się drzwi dookoła w miejscu, w którym nie będą one utrudniały domykania drzwi. Wiele uszczelek pozwala też na gładsze, mniej hałaśliwe ich przymykanie, co ma szczególne znaczenie w przypadku drzwi zewnętrznych. Dzięki dobraniu uszczelki do odpowiedniej powłoki znajdującej się na drzwiach można uzyskać naprawdę solidne przytwierdzenie jej do drzwi, bez odklejania i konieczności poprawek.

Chronią one także przed osadzaniem się na nich lodu, szronu i przenikaniem do środka wilgoci. Wybierając uszczelki do swoich drzwi, warto mieć na uwadze nie tylko to, w jakich warunkach te drzwi pracują, ale też z jakiego materiału są wykonane i czego oczekujemy od uszczelek.


dn2zrjk

dn2zrjk
dn2zrjk