Trwa ładowanie...
d384s07
Ciekawostki

Uważaj chłopie! Przez to przyłapią cię na zdradzie!

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Uważaj chłopie! Przez to przyłapią cię na zdradzie!
(123rf.com)
d384s07

Jak wykazały ostatnie badania przeprowadzone przez czeskich naukowców, niebieskie oczy są passe. Teraz najmodniejsze stają się brązowe. Powód? Bo wzbudzają zaufanie... Naukowcy z Uniwersytetu w Pradze postanowili przeprowadzić eksperyment. Grupie 80 kobiet i mężczyzn pokazano 250 zdjęć. Zadaniem badanych było określenie, komu ufają, a komu nie.

Jak się okazało, największym zaufaniem cieszyli się mężczyźni o brązowych oczach. Najmniej punktów otrzymały osoby niebieskookie.
- To nie wiąże się bezpośrednio z kolorem oczu, a z rysami i strukturą twarzy, jaką posiadają właśnie ludzie o brązowych oczach - tłumaczył Karel Kleisner, szef zespołu badawczego.
- Ci, którzy mają brązowe, statystycznie mają też większe oczy, szersze usta i mniej wydatny podbródek - dodał.

Naukowiec uważa, że takie odkrycie będzie miało duże znaczenie. Ważne będzie przy wyborze życiowego partnera - tego najwierniejszego, który nie porzuci żony i dziecka dla innej. Wiedza ta przyda się także np. w rozmowach o pracę. Przewiduje się przeprowadzenie takich samych badań w innych krajach.

d384s07

Główna autorka eksperymentu, prof. Gillian Rhodes z Uniwersytetu w Perth, uważa, że kobiety umieją odkryć skłonność do "skoków w bok" u dopiero co poznanego faceta. Wystarczy im do tego jedynie jego fotografia. Mężczyźni posługują się głównie stereotypami: za niewierne uznają zwykle te kobiety, które są bardziej atrakcyjne.

Często, nawet podświadomie, oceniamy innych. Różnym osobom przypisujemy różne cechy (takie jak: inteligencja, złośliwość lub dobroduszność, skłonność do rozwiązłości itp.), nie zawsze jednak sądy, których kryterium była powierzchowność, są trafne.

Uczona, wraz ze swymi współpracownikami, doszła do takiego wniosku po przeprowadzeniu eksperymentu, w którym uczestniczyło 34 mężczyzn i 34 kobiety. Pokazano im 189 fotografii ludzi obojga płci, których przeszłość była znana jedynie badaczom. Ochotnicy mieli ocenić ich wierność.

Panowie przede wszystkim zwracali uwagę na atrakcyjność pań. Uważali bowiem, że te z nich, które bardziej podobają się mężczyzną, częściej zdradzają. W efekcie źle ocenili aż 77 proc. oglądanych zdjęć kobiet. Panie pomyliły się jedynie w 38 proc. przypadków. Częściej popełniały błędy wtedy, gdy miały ocenić bardziej umięśnionych mężczyzn. Wtedy też ulegały stereotypowi i częściej takich mężczyzna uznawały za niewiernych.

d384s07

Ale uwaga! Niech muskularni i szalenie przystojni niebieskoocy panowie się nie boją. Panie bowiem doceniają inne walory mężczyzn: inteligencję, status społeczny, poczucie humoru. A czasem nawet liczą się z tym, że szalenie atrakcyjny partner może je kiedyś zdradzić - cóż, kto nie ryzykuje...

(PAP), mow/Ijuh, facet.wp.pl

Zobacz: Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o seksie, ale wstydzicie się zapytać…

d384s07

Podziel się opinią

Share

d384s07

d384s07