Trwa ładowanie...
Ciekawostki

Uważaj na Chanel 5

Share
Uważaj na Chanel 5
Źródło: AFP
d40ybpf

Jeśli już od pierwszej chwili uległeś urokowi kobiety, to albo jest naprawdę niezwykła, albo… używa perfum Chanel nr 5. Najnowsze badania dowodzą, że to właśnie te perfumy stanowią najlepszą tajną broń w kobiecym arsenale uwodzenia.

Perfumy Chanel nr 5 składają się z ponad 80 składników. Zapachu, który Coco Chanel wymyśliła w 1921 roku, używały największe sławy - Marylin Monroe, Catherine Denevue, Audrey Tautou czy Nicole Kidman. I nic w tym dziwnego – ostatnio przeprowadzono badanie, które udowadnia, że to właśnie ten zapach najsilniej oddziaływuje na mężczyzn, a przez kobiety uznawany jest za najbardziej uwodzicielski.

Żeby to sprawdzić przepytano 300 tys. kobiet na całym świecie. Miały one powiedzieć jakie perfumy miały na sobie w dniu, gdy spotkały miłość swojego życia. Okazało się, że Chanel nr 5 miała wówczas na sobie co dziesiąta kobieta. Drugi w rankingu był Be Delicious DKNY, trzeci zaś – zapach o tajemniczej nazwie Ghost.

d40ybpf

Badanie wykazało ponadto, że ponad 80 procent kobiet uważa, iż najważniejszym elementem związanym z przygotowaniami do randki, jest właśnie zapach perfum. A 85 procent pań czuje zadowolenie, gdy mężczyzna w czasie spotkania zwróci uwagę na ich zapach.

A zatem panowie – Chanel nr 5 to zapach, który warto znać i umieć rozpoznać. Choćby po to, by nie wpaść w zastawione przez nas zapachowe sidła. No chyba że przeciw sidłom tym nie mamy nic przeciwko.

]( http://jegoego.pl/ ){:external}

d40ybpf

Swoją drogą zastanawiające jest jaki odsetek mężczyzn przykłada większą wagę do zapachu własnych perfum. Chyba niewielki, skoro nikomu nie przyszło nawet do głowy tworzyć czegoś takiego, jak ranking męskich zapachów wszechczasów. No ale czemu się dziwić – w końcu już starożytni filozofowie hołdowali maksymie, że „bene olet qui non olet” - dobrze pachnie, kto nie pachnie.

(menonwaves)

Pełna lista najbardziej uwodzicielskich perfum świata:

1. Chanel No 5 by Chanel
2. Be Delicious by DKNY
3. Ghost by Ghost
4. Eternity for Women by Calvin Klein
5. Hugo Woman by Hugo
6. Classique by Jean Paul Gaultier
7. Cool Water Women by Davidoff
8. Angel by Thierry Mugler
9. Anais Anais by Cacharel
10. Obsession by Calvin Klein
11. Touch of Pink by Lacoste
12. DKNY Delicious Night
13. Miss Dior Cherie by Christian Dior
14. 212 Sexy for Women by Carolina Herrera
15. Diamonds by Emporio Armani
16. Cerutti by 1881
17. Classic She by Emporio Armani
18. Daisy by Marc Jacobs
19. Pure Poison for Women by Christian Dior
20. Prada by Prada

]( http://jegoego.pl/ ){:external}

d40ybpf

Podziel się opinią

Share
d40ybpf
d40ybpf