Trwa ładowanie...
d2t0p47
Seks

Uważaj, nowe technologie niszczą związki

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Uważaj, nowe technologie niszczą związki
(mat. pras. brand-light.pl)
d2t0p47

Era smartfonów i tabletów znacząco przyczyniła się do rozluźnienia relacji pomiędzy partnerami w związku. Coraz częściej więcej uwagi poświęcamy nośnikom internetu niż swoim bliskim. Użytkownicy pewnego portalu w jednym z badań stwierdzili, że nowe technologie pomagają im w poszukiwaniu romantycznych przygód z osobami spoza ich aktualnego związku. Czy powinniśmy zacząć sprawdzać smartfona i e-maila naszego partnera?

Wygląda na to, że coraz częściej zerkamy i poświęcamy więcej uwagi naszym telefonom komórkowym i tabletom, aniżeli ludziom w naszym towarzystwie np.: podczas posiłków, oglądania filmów, podczas ważnej rozmowy, w samochodzie, w pracy, kiedy idziemy do łóżka, w łazience, a nawet zaraz po seksie! To nieustanne rozerwanie odciąga naszą uwagę od własnych partnerów i rodziny. A co jeśli taki stan utrzymuje się bardzo długo? Z dnia na dzień oddalamy się od siebie coraz bardziej, jednej ze stron zaczyna czegoś brakować, powstaje pewna pustka. Według najnowszego sondażu Victoria Milan, taka sytuacja może sprawić, że zwiększy się nasze pragnienie zawiązania nowych relacji - potajemnego romansu - który wypełni intymną pustkę w naszym związku, ale uwaga, może również zwiększyć prawdopodobieństwo przyłapania nas na tym romansie.

45 proc. z 6000 użytkowników portalu, którzy wzięli udział w badaniu wskazało, że oszukują swoich partnerów ponieważ odczuwają zupełny brak zainteresowania z ich strony. Bardzo często są stawiani na drugim miejscu zaraz za smartfonem i tabletem swojego partnera. Problem ten dotyka najczęściej osób w 30-50 roku życia (53 proc.) , szczególnie zjawisko widoczne jest wśród kobiet (65 proc. respondentek).

d2t0p47

Zdecydowanie bardziej wymowne jest stwierdzenie, że nowe technologie - szczególnie internet, sprzyjają oszukiwaniu i oddalaniu się od siebie. Aż 66 proc. respondentów twierdzi, że nie byliby niewierni gdyby nie pomoc nowych technologii.

Zapewne te silne uczucia były tym co skłoniło 6 tysięcy użytkowników obu płci do dzielenia się radami jak uniknąć wykrycia romansu dzięki tej samej technologii, która im ten romans umożliwiła. Tutaj znajdziecie 5 najpopularniejszych rad jak uniknąć bycia przyłapanym na romansie:

1. * Żelazna zasada: nigdy nie podawaj swojego numeru telefonu komórkowego.*Podejrzanym będzie jeśli nagle często zaczną przychodzić do ciebie wiadomości tekstowe lub połączenia, które będziesz starał lub starała się ukryć. Nigdy nie wiesz, kiedy dostaniesz telefon od swojego kochanka. W takiej sytuacji lepiej utworzyć nowy adres e-mail do komunikowania się ze swoim nowym partnerem.

2. * Nigdy nie używaj komputera w domu*, aby skontaktować się z tą "trzecią" osobą. Istnieje zbyt duże ryzyko, że zapomnisz zamknąć swoją skrzynkę pocztową lub wyczyścić historię przeglądarki.

d2t0p47

3. Nie rób zdjęć z osobą, z którą zdradzasz. Zdjęcia mogą pojawić się na portalach społecznościowych, w chwili, kiedy najmniej się tego spodziewasz. Staraj się nie korzystać z kanałów social media do kontaktu z kochankiem. Służą one co prawda do wymiany informacji jednak nie są do końca bezpieczne.

4. Należy zachować ostrożność przy płatnościach kartą kredytową. Pamiętaj, że operacje za pośrednictwem twojej karty są zawsze rejestrowane. Dlatego staraj się płacić gotówką, kiedy tylko możesz, to znacznie bezpieczniejsze.

5. Pamiętaj aby wyłączyć urządzenia GPS w samochodzie. Dzięki tej funkcji można sprawdzić rejestr wszystkich tras, którymi się poruszasz.

Sigurd Vedal, prezes Victoria Milan: " Podobnie jak wiele innych zdobyczy XXI wieku, które zwiększają komfort naszego życia oraz relacje z otoczeniem, podobnie technologia jest swoistym obosiecznym mieczem. Nie zaskakuje fakt, że osoby, które chcą dopuścić się zdrady doskonale wykorzystują do tego intertnet i "bycie online". To zarazem przewidywalne i niefortunne, że nowoczesne wykorzystanie technologii doprowadziło do pewnego rodzaju izolacji społecznej - otóż coraz częściej jesteśmy w jednym pomieszczeniu z drugą osobą, jednak nie odczuwamy bliskości, wręcz przeciwnie czujemy się samotni. Takie sytuacje prowadzą do poszukiwania i nawiązywania znajomości z innymi ludźmi, szczególnie kiedy czujemy niedosyt i brak spełnienia w swoim związku." Pamiętajcie, najlepiej w ogóle nie zdradzać!

mat. pras. brand-light.pl/ facet.wp.pl

Zobacz: Najnowsze i najpopularniejsze smartfony w najniższych cenach!

d2t0p47

Podziel się opinią

Share

d2t0p47

d2t0p47