Trwa ładowanie...
dbyxtua

Uważasz, że słaby zarost to kwestia genów? Być może problem tkwi w pielęgnacji

Podczas gdy wokół panuje moda na obfity i długi zarost, część mężczyzn zmaga się z problemem delikatnych i słabych włosków. Dla wielu jest to znak, że walka o bujną brodę i wąsy jest z góry skazana na niepowodzenie. Nic bardziej mylnego. Istnieją odpowiednie sposoby na pielęgnację zarostu, które sprawią, że z biegiem czasu ten stanie się mocniejszy i będzie wyglądał bardziej efektownie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Nawet długa broda wymaga odpowiedniej pielęgnacji
Nawet długa broda wymaga odpowiedniej pielęgnacji (Shutterstock.com)
dbyxtua

Niżej znajdziesz odpowiedź na pytanie, jak wzmocnić zarost tak, by stał się optycznie gęsty i okazały. Podpowiemy również jak odpowiednio dbać o brodę tak, by nie wyglądała na zaniedbaną.

Z naturą nie wygrasz
Na początku trzeba zaznaczyć, że nie istnieje metoda zagęszczania brody, która sprawdziłaby się w stu procentach. Jeżeli męscy członkowie twojej rodziny od zawsze narzekali na słaby zarost, to całkiem prawdopodobne, że trudno będzie ci wyjść poza ten schemat. Z genami jeszcze nikt nie wygrał. Czy to oznacza, że musisz pożegnać się z perspektywą imponującego zarostu? Oczywiście że nie. Włosów na twarzy przybywa z wiekiem, jeśli więc masz jeszcze 20 lub nieco więcej lat, nie oznacza to, że powinieneś się poddawać. W wielu przypadkach gwałtowny wzrost brody następuje w wieku 25 a nawet 30 lat. Jeszcze więc zdążysz zatęsknić za czasami, kiedy nie musiałeś golić się codziennie.

*Skoro nie przyspieszysz, to nie spowalniaj *
Nie oznacza to jednak, że powinieneś bezczynnie czekać. Niewłaściwa pielęgnacja może nie tylko sprawić, że zarost wygląda na zaniedbany, ale nawet osłabić strukturę włosa, a co za tym idzie zmniejszyć jego wytrzymałość. Wtedy do problemów z rzadkim zarostem trzeba będzie jeszcze dorzucić wypadanie włosów. Dlatego warto zainwestować w kosmetyki przeznaczone specjalnie do zarostu. Powinieneś przy tym uważać, by te nie wysuszały nadmiernie skóry. Dobrze oczyszczona i nawilżona broda będzie miała idealne warunki do wzrostu. Jeśli masz nieco dłuższy zarost, to zapewne wiesz, że walka z plączącymi i zawijającymi się pod podbródek włosami jest niezwykle ciężka. Odpowiedni specyfik rozdzieli je, rozprostuje i nada o wiele większej objętości. Tak przygotowana broda jest już gotowa do trymowania.

Grzebieniem czy szczotką
Jeśli zarost ma więcej niż dwa tygodnie, samo trymowanie nie wystarczy. Trzeba pomyśleć o odpowiednim strzyżeniu i rozczesywaniu. Do tego przydadzą się nożyczki i grzebyk lub szczotka do brody. O ile wybór tych pierwszych nie ma zbytniego znaczenia - do tego nadadzą się właściwie każde fryzjerskie nożyczki - to decyzja o zakupie grzebienia lub szczotki rodzi pewne komplikacje. Jedni brodacze zwracają uwagę na to, że grzebień jest wygodniejszy w użytkowaniu i ułatwia modelowanie zarostu, inni natomiast twierdzą, że odpowiednio wyszczotkowana broda usuwa martwy naskórek z przestrzeni pomiędzy włosami i przyspiesza produkcję sebum, które pełni naturalną funkcję ochronną włosa. Musisz również pamiętać, że regularne szczotkowanie zwiększa puszystość, przez co zarost wydaje się optycznie gęstszy. Dlatego brodę najlepiej zarówno czesać, jak i szczotkować, by osiągnąć zadowalający efekt.

Odpowiednia pielęgnacja zwieńczeniem pracy
Tak przygotowana, oczyszczona i nawilżona skóra stworzy idealne warunki do wzrostu nowych włosów. Oczywiście nie wolno zapominać o zaroście już istniejącym i trzeba go nieustannie pielęgnować. Wzmocnienie i odżywienie brody powinno być priorytetem dla każdego posiadacza zarostu. Pomocna w tym będzie odpowiednia odżywka, a także olejek, który pozwoli okiełznać te najbardziej nieposkromione włoski.

Na efekty odpowiedniej pielęgnacji trzeba będzie nieco zaczekać. Jeżeli po miesiącu czy dwóch nie zauważysz zmiany, to nie znaczy, że walka o gęsty i okazały zarost jest skazana na niepowodzenie. Kilka gadżetów i kosmetyków nie tylko poprawi wygląd twojej brody, ale też wzmocni ją i odżywi, a to prędzej czy później odbije się na jej objętości.

dbyxtua

Podziel się opinią

Share

dbyxtua

dbyxtua