Trwa ładowanie...
d2jwx39
Technologie

Volkswagen Polo R WRC

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Volkswagen Polo R WRC
(zdjęcie producenta)
d2jwx39

Volkswagen zapragnął sukcesów w rajdach, dlatego zaprezentował Polo R WRC. W przeciągu dwóch lat producent skonstruuje samochód rajdowy na bazie Polo z 300-konnym silnikiem TSI o pojemności 1,6 litra. Napęd przenoszony będzie na obie osie.

Inżynierowie Volkswagena zapowiedzieli ogromne zaangażowanie w prace nad nowym projektem. Jak mówi Kris Nissen, dyrektor Volkswagen Motorsport, pasja, która towarzyszyła zespołowi i zagwarantowała trzykrotne zwycięstwo w Rajdzie Dakar, będzie towarzyszyć ekipie przygotowującej auto do startów w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Świata. Stworzenie samochodu WRC jest nie lada wyzwaniem dla producentów. Już w procesie projektowania należy uwzględnić, że pojazd będzie musiał poruszać się w skrajnych warunkach pogodowych, po różnych nawierzchniach - po asfalcie, szutrze, piachu, błocie, a także śniegu. Mistrzostwa Świata obejmują bowiem 13 rajdów, które odbywają się na czterech kontynentach.

Od tego roku FIA wprowadziła nowe regulacje, które zakładają, że silniki samochodów WRC mogą być wyposażone w bezpośredni wtrysk i turbodoładowanie, jednak pojemność jednostki nie może przekroczyć 1600 cm3.

d2jwx39

Podziel się opinią

Share
d2jwx39
d2jwx39