Trwa ładowanie...
d384s07

W Afganistanie walczą wręcz!

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
W Afganistanie walczą wręcz!
(AFP)
d384s07

* Bez wątpienia taki obrazek stanowi niecodzienny widok. Dwóch mężczyzn w wojskowych mundurach, ubranych w ochraniacze na głowę, okładających się pięściami w samym sercu afgańskiej pustyni i to w amerykańskiej bazie wojskowej.*

Nie, to wcale nie jest plan zdjęciowy nowej części Rocky-Rambo XII, czy sposób na obozową nudę. To profesjonalne ćwiczenia siłowe amerykańskich żołnierzy.

TAK BIJĄ SIĘ AMERYKAŃSCY MARINES! >>

d384s07

Nie od dzisiaj wiemy, że amerykańscy Marines to żołnierze nie tylko doskonale uzbrojeni, ale przede wszystkim profesjonalnie wyszkoleni.

Szkolenie amerykańskiego wojaka w warunkach bojowych obejmuje nie tylko umiejętność, obsługi sprzętu, reagowania na stres, czy podstaw taktyki. To także troska o odpowiednią tężyznę fizyczną i umiejętność walki wręcz.

MCMAP (Marine Corps Martial Arts Programme) to nie tylko sztuka walki łączącej elementy taekwondo, kick-boxingu i karate, to przede wszystkim kompletny program rozwojowy amerykańskiego żołnierza.

Tego typu walki przygotowują żołnierza nie tylko fizycznie, ale także mentalnie do bezpośredniego kontaktu z wrogiem. Rywalizacja pozytywnie wpływa na morale, oraz pomaga rozładować napięcie.

d384s07

TAK BIJĄ SIĘ AMERYKAŃSCY MARINES! >>

MCAMP jest formą szkolenia nie tylko dla mężczyzn, ale również dla kobiet będących żołnierzami armii amerykańskiej.

Pojedynek składa się z 4-6 dwuminutowych rund, podczas których pod czujnym okiem instruktora, żołnierze-zawodnicy wymieniają szereg ciosów, stosują uniki i blokady oraz uczą się „padów”.

System cieszy się ogromną popularnością wśród amerykańskich marines, nie dziwi zatem fakt, że być może wkrótce będzie także adaptowany w innych rodzajach wojsk.

d384s07

Jak podkreślają dowódcy, już niebawem wyniki osiągane na „macie” będą realnie przekładały się na awans żołnierzy.

TAK BIJĄ SIĘ AMERYKAŃSCY MARINES! >>

Być może amerykańska forma szkolenia, sprawdziłaby się także w polskich warunkach.

Nie od dzisiaj wiadomo, że polscy żołnierze mają skłonność do rywalizacji, która niestety nie zawsze jest zdrową rywalizacją.

d384s07

Podziel się opinią

Share

d384s07

d384s07