Trwa ładowanie...
Ciekawostki

W Korei Północnej wynaleziono lek "na wszystko"

Share
W Korei Północnej wynaleziono lek "na wszystko"
Źródło: East News
d3cnj52

Korea Północna zmaga się z plagą suszy. Obywatele tego kraju mogą ginąć z głodu, ale nie grozi im za to rak, AIDS czy siejący popłoch w Azji wirus MERS. Wszystko za sprawą "cudownego" leku, jaki wynaleźli tamtejsi naukowcy. Preparat to prawdziwe "panaceum na całe zło".

Korea Północna to nie tylko kraina wielkiej szczęśliwości, ale również kuźnia najtęższych umysłów w branży farmakologicznej. To, co przez lata nie mogło się udać amerykańskim imperialistom, w państwie rządzonym przez Kim Dzong Una rzekomo stało się faktem. Północnokoreańska Agencja Prasowa poinformowała, że tamtejsi specjaliści wynaleźli lek, który z powodzeniem leczy AIDS, MERS, kilka rodzajów nowotworów, a także ebolę oraz gruźlicę.

O samym preparacie wiadomo niewiele. Bazę tego niezwykłego, ale raczej mitycznego panaceum stanowi korzeń żeń-szenia wyhodowanego na specjalnie wzbogaconej złotem i platyną glebie. Preparat ma pobudzać układ odpornościowy i być bardzo skuteczny - podczas rzekomych testów przeprowadzonych w Afryce na osobach zakażonych wirusem HIV, w 56 procent chorych całkowicie wyzdrowiało, a w pozostałych przypadkach odnotowano znaczącą poprawę zdrowia.

d3cnj52

Kampanię promocyjną leku oparto na haśle "Każdy ma prawo być zdrowym", co jest o tyle kuriozalne, że Korea Północna dysponuje jedną z najsłabszych służb zdrowia na świecie. Wielu obywateli tego kraju umiera na choroby, które w większości rozwiniętych państw nie stanowią już poważnego zagrożenia dla życia, np. na gruźlicę i infekcje układu oddechowego.

Wiele wskazuje na to, że informacja o wynalezieniu cudownego lekarstwa to kłamstwo. Agencji, która podała informację nie cechuje zbyt wielka wiarygodność. Ponadto Korea Północna nie raz ogłaszała już podobne wynalazki farmakologiczne - zazwyczaj miało to miejsce podczas kolejnych epidemii szalejących w Azji, np. w 2006 roku podczas epidemii ptasiej grypy. Najnowszy północnokoreański lek zbiega się natomiast z kolejnymi przypadkami zachorowań na MERS w Korei Południowej. Kim Dzong Un musi pokazać, że w jego kraju specjaliści radzą sobie znacznie lepiej niż u południowego rywala.

Zobacz także: Niesamowite zdjęcia stolicy Korei Północnej

d3cnj52

Podziel się opinią

Share
d3cnj52
d3cnj52