Trwa ładowanie...
16-11-2011 12:28

W łóżku to ona decyduje!

W łóżku to ona decyduje!Źródło: Thinkstockphotos
d2n53sx
d2n53sx

Męskim okiem

Podobno faceci lubią stawiać na swoim. A tymczasem jest pewna kwestia, co do której wszyscy zgodnie oddajemy pole - i to bez najmniejszej nawet walki. Chodzi o miejsce we własnym łóżku.

Może was to dziwić, ale jak wyliczyli naukowcy - zaledwie jeden procent męskiej populacji śpi po tej stronie łóżka, po której ma ochotę. Cała reszta bez mrugnięcia okiem dopasowuje się do wyboru narzuconego przez partnerkę. Panie zazwyczaj pierwsze decydują jak i dlaczego się ułożą. Jedne boją się spać przy drzwiach, inne przy oknie, niektóre wolą leżeć przy ścianie, a jeszcze inne przeciwnie - tak by móc w każdej chwili swobodnie wstać.

I dopiero kiedy nasza wybranka wybierze już sobie odpowiednią lokalizację, przychodzi kolej na nas. Dopasowujemy się do zastanej sytuacji, choć bardzo często nie jest nam z tego powodu ani dobrze, ani specjalnie wygodnie.

Czemu więc tak łatwo ulegamy? Czemu nie stawiamy na swoim pokazując partnerce gdzie - dosłownie i w przenośni - jest jej miejsce? Behawiorysta Donna Dawson jest przekonana, że nie chodzi tu broń boże o uległość, ale o instynktowną potrzebę ochrony naszej ukochanej. To z tego powodu jesteśmy w stanie poświecić własną wygodę. Sprawę ułatwia nam również fakt, że mężczyźni znacznie szybciej niż kobiety potrafią zaadaptować się do nowych warunków.

d2n53sx

Zdaniem badaczki nie bez znaczenia jest też to, że kobiety wprost uwielbiają, kiedy wszystko dzieje się po ich myśli. Co jednak zastanawiające - większość pań zapytanych o to, jaki powinien być mężczyzna idealny, wymieni takie jego cechy, jak stanowczość i decyzyjność. Może więc czasem warto postawić na swoim? Ot tak - dla zasady. Żeby nasza partnerka wiedziała że czasem trzeba być po prawej, czasem po lewej stronie. Raz na górze, a innym razem na dole.

(menonwaves)

d2n53sx
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2n53sx