FormaW tym kraju zrzucając zbędne kilogramy, możesz dorobić się fortuny

W tym kraju zrzucając zbędne kilogramy, możesz dorobić się fortuny

Osoby z nadmierną tuszą na różne sposoby starają się tłumaczyć swoją nadwagę i brak jakichkolwiek działań prowadzących do poprawy kondycji. Czasami po prostu lubią dobrze zjeść, innym razem dieta stanowi dla nich zbyt duże wyrzeczenie, a czasami brakuje im odpowiedniej motywacji. Problemu tego nie mają z pewnością mieszkańcy Dubaju, bo tam osobom walczącym z nadwagą po prostu dobrze się płaci. W grudniu ok. 7,5 tysiąca osób za stawienie czoła swojej wadze zostanie tam nagrodzonych złotem.

W tym kraju zrzucając zbędne kilogramy, możesz dorobić się fortuny
Źródło zdjęć: © East News

Dubaj już od dawna jest rajem dla inwestorów, miłośników nowoczesnej architektury oraz osób spragnionych luksusowych wakacji. Nie wszyscy jednak wiedzą, że staje się też edenem dla tych, którzy pragną pozbyć się nadprogramowych kilogramów. Wszystko dzięki niecodziennemu programowi, nakazującemu ozłacać każdego grubasa, któremu udało się pozbyć balastu. I to dosłownie! Osoby znajdujące się na diecie wynagradza się tam złotem za każdy zgubiony kilogram. Najwyraźniej Zjednoczone Emiraty Arabskie chcą móc się pochwalić nie tylko futurystycznymi projektami, ale też pięknymi ludźmi. A kto bogatemu zabroni?

Latem tego roku w Dubaju ogłoszony został konkurs dla osób, które postanowiły coś sobie udowodnić, a przy okazji przyzwoicie na tym zarobić. Inicjatywa, która z roku na rok zyskuje na popularności (w tym roku odbyła się już druga edycja konkursu), została zorganizowana przez władze miasta. W ten sposób urzędnicy zadbali o nietuzinkową, choć nie najtańszą formę promocji, a ci, którzy zdecydowali się na udział w akcji, zyskali pieniądze - czasami niemałe - oraz zdrowszą sylwetkę. W tym roku do akcji zostały zaproszone także dzieci. Zgodnie z założeniami, za każdy zgubiony kilogram można było otrzymać nawet 2 gramy złota.

W 2013 r. na liście nagrodzonych znalazło się 2 648 osób, które w sumie odebrały 16,8 kilograma czystego złota. Rekordzistą okazał się wtedy pochodzący z Syrii architekt Ahmad Ibrahim Al Sheikh, który w ciągu trzech miesięcy stracił 26 kilogramów. W tym roku na liście zwycięzców jest ok. 7 500 osób, które w sumie otrzymają 40 kilogramów złota o wartości ponad 1,6 miliona dolarów (ponad 5,3 miliona złotych). 200 z nich ma mniej niż 13 lat. Zwycięzcą staje się automatycznie każdy, kto poddał się oficjalnemu ważeniu i stracił przynajmniej 1 kilogram.

- W tym roku priorytetem było premiowanie rodzin, które zyskiwały podwójne korzyści w stosunku do indywidualnych uczestników - można było przeczytać w oficjalnym komunikacie opublikowanym przez władze miasta. - Każda rodzina uprawniona jest do uczestnictwa z maksymalnie dwójką dzieci poniżej 14. roku życia.

I to właśnie rodziny z dziećmi miały szansę na zarobienie dwóch gramów złota za każdy zrzucony kilogram. Co istotne, w przypadku nieletnich do konkursu mogły przystąpić tylko te dzieci, które cierpiały z powodu nadwagi. Wcześniej musiały one przejść szczegółowe badania lekarskie.

Oczywiście możliwość zdobycia złota stała się dla wielu osób czynnikiem motywującym, choć niektóre z nich zaprzeczają, by to cenny kruszec skłonił je do podjęcia rękawicy. 28- letni Areefin Babu, pochodzący z Indii, ważący 91 kilogramów inżynier, który zaplanował, że schudnie 20 kilogramów w 45 dni, powiedział, że pragnie po prostu lepiej wyglądać i być zdrowym. Premię w postaci złota traktuje jako miły dodatek. Najmłodszy uczestnik tegorocznej akcji miał zaledwie 2 lata. Na liście zapisanych do konkursu znalazło się też 13- letnie dziecko, które ważyło ponad 100 kilogramów.

Inicjatywę władz w Dubaju pochwalają specjaliści, którzy twierdzą, że w bogatych krajach, takich jak Zjednoczone Emiraty Arabskie, ludzie rzadko się ruszają. Zamiast iść na spacer, wolą jechać samochodem, zamiast poćwiczyć, wolą posiedzieć przed telewizorem. Skutki takiego stylu życia z reguły są opłakane. Coraz więcej ludzi choruje tam na cukrzycę oraz na nadciśnienie tętnicze. Podobne projekty podnoszą zaś świadomość i pozwalają na wykształcenie pozytywnych nawyków wśród dzieci. Bonus w postaci drogocennego kruszcu dla każdego stać się może impulsem popychającym do działania.

Tegoroczna edycja konkursu, który był adresowany do osób, które mają problem nadwagi, odbywał się od 15 lipca do 15 września. Ale ceremonia, podczas której blisko 7,5 tysiąca osób otrzyma swoją dolę złota za pozbycie się małego co nieco, odbędzie się w grudniu. Władze Dubaju zaplanowały już kolejne akcje, podczas których grubasy będą mogły się obłowić.

Źródło artykułu:WP Facet

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (3)