Trwa ładowanie...
16-03-2012 13:51

W tym stroju żołnierze staną się niewidoczni!

W tym stroju żołnierze staną się niewidoczni!Źródło: fot. producenta/kryptek.com
d3x5wp4
d3x5wp4

Niejednokrotnie, tym czynnikiem, który gwarantuje przewagę na polu walki wcale nie jest siła rażenia lecz niewidzialność. A ta jest już w zasięgu ręki.

Wszystko wskazuje na to, że firma założona przez dwóch weteranów wojennych, służących niegdyś w Iraku, stanie się kolejnym dostawcą "czapek niewidek" dla amerykańskich żołnierzy - mundury kamuflujące ich produkcji to zupełnie nowa jakość, twierdzą specjaliści. Potwierdzają to również fotografie...

(fot. fot. producenta/kryptek.com)

d3x5wp4

Jak podaje portal "geekweek.pl", "Obecnie większość jednostek amerykańskich działających na pierwszej linii używa (dość wiekowego już) wzoru stworzonego przez firmę ADS. Składa się on z szeregu pikseli, które z pewnej odległości zapewniają bardzo dobre maskowanie żołnierza". To się jednak zmieni, albowiem "idzie lepsze".

Piksele do lamusa, czas na niewidzialność w 3D

Propozycja firmy przerasta projekty ADS pod niemal każdym względem, bo nie dość, że efekt maskujący jest lepszy, to w dodatku "działa" przy znacznie bliższej odległości, niż archaiczne już "piksele". Sekret polega nie tyle na samym doborze barw (co również jest istotne), co na innowacyjnym sposobie budowania i rozmieszczania wzorów maskujących, które mają "oszukać ludzki umysł". Nad tą technologią pracowało wielu naukowców, dzięki czemu efekt finalny przerasta oczekiwania.

(fot. fot. producenta/kryptek.com)

d3x5wp4

"Stosujemy technologię wielowarstwowego układania wzorów, na które składają się 'plamy przejściowe', rozmyte, które znajdują się w tle oraz ostre twory geometryczne umieszczone na pierwszym planie. Dzięki temu, nasze mundury sprawiają wrażenie, jakby były trójwymiarowe, co gwarantuje niewidzialność zarówno na bliskich, jak i przy dalekich odległościach", podaje rzecznik producenta, zaznaczając jednocześnie, że niesamowite wrażenia optyczne, idą tu w parze z doskonałą jakością wykonania.

Armia amerykańska najprawdopodobniej zakupi aż trzy modele mundurów kamuflujących- do użytku w terenach pustynnych, leśnych, a także wersję przejściową, o której można powiedzieć, że jest najbardziej uniwersalna z całej trójki. Wszystkie one mają gwarantować żołnierzom niewidzialność na liniach wroga, niezależnie od tego, na jakim punkcie globu i w jakich warunkach Amerykanom przyjdzie przypuszczać szturm..

(fot. fot. producenta/kryptek.com)

Zapraszamy do dokładnego przestudiowania "efektu niewidzialności" na zdjęciach - czy faktycznie żołnierze w tych mundurach oszukają wzrok wroga?

MW/PFi

d3x5wp4
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3x5wp4