Trwa ładowanie...

Walentynka rodem z ZSRR!

Walentynka rodem z ZSRR!Źródło: AFP
d3ml49u
d3ml49u

„Walentyna, Walentyna pierwsza w świecie podniebna miss…” śpiewały swego czasu wyzwolone kobiety z nie mniej wyzwolonego zespołu Filipinki.

Przyznajemy, że może nie były one tak wyzwolone jak ich koleżanki z zespołu Alibabki (kto nie wie o czym piszemy niech posłucha piosenki o tytule tyleż odważnym co dosłownym Przeleć mnie). To właśnie dzięki Filipinkom o Walentynie Tierieszkowej usłyszała nie tylko cała Polska, ale także i wszystkie bratnie państwa socjalistycznego bloku.

Jakkolwiek dzień imienin Walentego i Walentyny w myśl nowoczesnej tradycji wywodzącej się ze "zgniłego amerykańskiego kapitalizmu" (jakbyśmy nie mięli naszej staropolskiej Kupały)

d3ml49u

Jakkolwiek dzień imienin Walentego i Walentyny w myśl nowoczesnej tradycji wywodzącej się ze „zgniłego amerykańskiego kapitalizmu” (jakbyśmy nie mięli naszej staropolskiej Kupały) został okrzyknięty dniem powszechnej miłości i zakochanych (czyżbyśmy 14 lutego obchodzili w Polsce również Dzień Rządu Donalda Cudotwórcy?) redakcja serwisu Facet pragnie przypomnieć naszym młodszym użytkownikom Walentynę Tierieszkową – pierwszą kobietę w kosmosie.

[

Mimo wielkiego szacunku jaki żywimy do tej pani, a także nie mniejszego szacunku jaki żywimy do zespołu Filipinki, musimy niestety ze smutkiem przyznać, że mimo wielu niewątpliwych zalet, które nasza bohaterka posiadła, a które sławiły nasze socjalistyczne Spice Girls, z miss niewiele ma ona wspólnego. Cóż tam, urodą może nie grzeszy, ale nadrabia odwagą (polecieć w kosmos stanowi niemały wyczyn, a co dopiero polecieć w kosmos na sowieckiej rakiecie!) Ta prosta komsomolska dziewczyna, pracownica fabryki opon, a później przędzalni bawełny zadziwiła świat. Spędziła w kosmosie 2 doby, szczęśliwie wylądowała i od tej pory mężnie sławiła imię swojej socjalistycznej ojczyzny. Mówiąc językiem Józefa Oleksego, była ostra jak brzytwa. Upływający czas nie zmienił jej charakteru. Nie dość, że do dziś czynnie angażuje się w politykę, tym razem
sławiąc imię Władimira Putina, to na dodatek nie tak dawno oświadczyła ona, że pragnie umrzeć i być pochowana na Marsie… Cóż, nie pozostaje nam nic innego jak w dniu imienin, życzyć pani Walentynie spełnienia marzeń. ]( http://www.14luty.com/ )zobacz galerię Walentiny Tiereszkowej

d3ml49u

(ppf)

d3ml49u
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3ml49u