Trwa ładowanie...
d2nlc6t

Warsztat perfekcjonisty. Przechowuj narzędzia tak, by nic nie zgubić

Każdy majsterkowicz doskonale wie, że narzędzia bardzo trudno utrzymać w należytym porządku. Z biegiem czasu drobne akcesoria w tajemniczy sposób znikają. Warto się przed tym zabezpieczyć.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Istnieją lepsze sposoby na przechowywanie narzędzi
Istnieją lepsze sposoby na przechowywanie narzędzi (Pixabay.com)
d2nlc6t

Poniżej znajdziesz uniwersalne sposoby przechowywania narzędzi. Mając je do dyspozycji, znalezienie wszystkich potrzebnych akcesoriów zajmie dosłownie kilka sekund.

   Pixabay.com
(Pixabay.com)

Wszystko jak na tacy

Jeśli masz problemy ze znalezieniem najpotrzebniejszych sprzętów, możesz ułożyć je tak, aby wszystkie były widoczne na pierwszy rzut oka. Wystarczy powiesić je na ścianie. Przydadzą się do tego specjalne panele, które łatwo przymocujesz do ściany. Z ich pomocą cały sprzęt będzie na wyciągnięcie ręki, a dodatkowo to ty decydujesz, w którym miejscu ma być zawieszone określone narzędzie. Urządzisz warsztat całkowicie po swojemu i szybko zauważysz, że takie rozwiązanie jest o wiele lepsze niż składowanie wszystkich rzeczy w szufladach.

Ci, którzy wolą bardziej tradycyjne podejście, mogą pokusić się o prostą skrzynkę na narzędzia. Niewielki rozmiar i waga sprawią, że łatwo zabrać je ze sobą wszędzie. Na szczęście w parze z kompaktowością idzie stosunkowo duża pojemność. Warto zwrócić uwagę na liczbę dostępnych przegródek. To od nich zależy przeznaczenie pojemnika.

Naprawy w terenie

Jeśli często zdarza ci się posługiwać narzędziami poza domem, bo na przykład wymaga tego od ciebie praca, niezbędna będzie torba na narzędzia. Wytrzymały i zarazem lekki materiał będzie o wiele wygodniejszy w przenoszeniu, a specjalne, usztywniane przegródki na poszczególne narzędzia sprawią, że każde z nich pozostanie na swoim miejscu.

Możesz pożegnać się z przerzucaniem wszystkich rzeczy w torbie za każdym razem, gdy potrzebujesz jednego narzędzia. Teraz możesz wybrać model z otwieranym frontem. Wszystko będzie na swoim miejscu i od razu znajdziesz to, czego poszukujesz.

   Pixabay.com
(Pixabay.com)

Narzędzia ogrodowe w dobrym miejscu

Jeśli natomiast twój warsztat wypełniony jest sprzętami ogrodowymi o sporych gabarytach, zawsze możesz przenieść je na podwórko. Wystarczy do tego niewielka komórka. Wykonana z dobrej jakości materiału może przetrwać długie lata. Mając domek ogrodowy nie musisz również obawiać się kradzieży. Wystarczy solidna kłódka i po sprawie.

Kosiarka, wertykulator, szereg szpadli, motyk i grabi, to wszystko upchniesz na niewielkiej przestrzeni, pod warunkiem, że masz na to odpowiedni pomysł. Przyda ci się również kilka półek, na których postawisz to, czego wolisz nie trzymać w domu, na przykład pestycydy. Dodatkowym udogodnieniem będzie niewielki stolik na kółkach, który zabierzesz ze sobą zawsze tam, gdzie tego potrzebujesz. Lepiej będzie od razu załadować na niego wszystkie potrzebne narzędzia, niż przenosić je pojedynczo. Odkładając narzędzia na stolik masz pewność, że nie zawieruszą się na trawie czy podjeździe.

d2nlc6t

Podziel się opinią

Share
d2nlc6t
d2nlc6t