Trwa ładowanie...

Wąż na tablicy pokładowej samolotu wystraszył pilota

Share
Wąż na tablicy pokładowej samolotu wystraszył pilota
Źródło: Fotochannels.com
d2mglh9

Australijski pilot porządnie najadł się strachu, kiedy w czasie lotu wąż przedostał się do jego kabiny i położył na tablicy pokładowej. Pilot zdołał posadzić samolot transportowy, a następnie zadzwonił po pomoc - podały linie lotnicze Air Frontier.

Ciśnienie i tętno mi trochę podskoczyły. To było ciekawe doświadczenie - przyznał później pilot w telewizji australijskiej. - Kiedy lądowałem, to czułem jak wąż wije się wokół mojej nogi. Naprawdę się bałem - dodał.

d2mglh9

Szef linii Air Frontier Geoffrey Hunt pogratulował pilotowi i podziękował za zachowanie zimnej krwi. Według niego pilot zdołał powiedzieć przez radio, że "na pokładzie jest wąż"; miał trudności z porozumieniem się z wieżą kontrolną w Darwin, stolicy Terytorium Północnego, gdzie miał lądować. - Wąż miał głowę tuż obok guzika, który trzeba przycisnąć, by móc porozumiewać się z kontrolerami lotu - sprecyzował szef Air Frontier.

Po szczęśliwym lądowaniu na lotnisku czekał specjalista zajmujący się gadami, który jednak nie mógł znaleźć węża. Linie Air Frontier zamierzają w związku z tym wpuścić na pokład żywą mysz jako przynętę. Samolot nie wystartuje w kolejny rejs zanim gad nie zostanie odnaleziony. (msz)/ijuh

d2mglh9

Podziel się opinią

Share
d2mglh9
d2mglh9