Trwa ładowanie...

Ważny ekwipunek każdego podróżnika. Plecaki w atrakcyjnych cenach

Niezależnie od tego czy kupujesz plecak miejski, czy typowo trekkingowy, warto mieć na uwadze kilka podstawowych zasad wyboru. Plecaki już dawno przestały być kojarzone z uczniami i studentami, teraz noszą je ludzie w różnym wieku.

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Ważny ekwipunek każdego podróżnika. Plecaki w atrakcyjnych cenachŹródło: Pixabay.com
d2zwvao
d2zwvao

Dla sportowców i nie tylko

Prosty plecak staje się coraz bardziej popularny zarówno wśród kobiet, jak i mężczyzn. Poza walorami typowo praktycznymi liczy się tu również estetyka, jest to w końcu ważny element stroju.

Plecaki miejskie są zdecydowanie mniejsze niż ich turystyczne odpowiedniki, a to oznacza, że można spakować w nie tylko najpotrzebniejsze rzeczy. Jeżeli zależy ci na lekkości, lepiej wybrać te jednokomorowe, w których znajdziesz między innymi przegródkę na laptopa i dokumenty czy małą kieszonkę na klucze lub smartfona. To również opcja doskonała dla osób uprawiających sport i regularnie chodząca na siłownie. Zmieścisz w nim ubrania na zmianę, kosmetyki, a także sportowe obuwie.

Pixabay.com
Źródło: Pixabay.com

Większe plecaki to rozwiązanie dla osób uczących się oraz tych, którzy sporo czasu spędzają w podróży i nie chcą lub nie mogą za każdym razem brać ze sobą walizki. Optymalnym rozwiązaniem w tym wypadku będzie dwukomorowy plecak z dodatkową mniejszą kieszonką na drobiazgi.

Coś dla turystów

Plecaki turystyczne to droższy, ale również bardziej uniwersalny sprzęt, w którym zmieścisz wszystkie rzeczy potrzebne na długą wyprawę. Pojemność powyżej 50 litrów sprawdzi się zarówno w letnich jak i zimowych eskapadach. Trekkingowe plecaki są zbudowane tak, by nie ograniczać ruchów. Mają także wbudowane troki umożliwiające dopięcie do nich dodatkowego sprzętu takiego jak karimata lub niewielki namiot. Ważne, by poza regulacją szelek plecak miał również możliwość dostosowania go do sylwetki i wzrostu osoby noszącej. Równie ważny jest system wentylacyjny w postaci specjalnie wyprofilowanej pianki, która pozwala na swobodny przepływ powietrza.

Pakuj to, co najpotrzebniejsze

Pakowanie plecaka na wyprawę trekkingową to prawdziwa sztuka. Zamiast wrzucać wszystko "jak leci", lepiej będzie najpierw starannie rozłożyć wszystkie potrzebne przedmioty i dokonać wstępnej selekcji na rzeczy przydatne i te, bez których możesz się obejść. Na spodzie i przedzie plecaka zwykle pakuje się lekkie rzeczy, takie jak ubrania i bielizna. W ciągu dnia nie będziesz sięgać po nie zbyt często, więc unikniesz gruntownego przerzucania całej zawartości. Dodatkowo nie będą uwierać cię podczas marszu.

Pod ręką warto mieć natomiast apteczkę, mapę, kompas oraz telefon. Najważniejszych dokumentów czy pieniędzy lepiej nie chować na wierzchu. Warto jednak mieć w tylnej kieszonce nieduże sumy, które pokryją koszty bieżące. Wszystkie ważne sprzęty należy zabezpieczyć przed deszczem, wystarczą proste woreczki strunowe.

Pixabay.com
Źródło: Pixabay.com

Liczy się również to, by zachować odpowiedni środek ciężkości. W przeciwnym przypadku będziesz maszerować w pozycji pochylonej, a to może odbić się negatywnie na stanie kręgosłupa oraz zmniejszy dystans, jaki będziesz w stanie pokonać bez postoju. Dlatego cięższe rzeczy, takie jak żywność czy woda lepiej spakować z tyłu. Musisz również pamiętać, by ciężar był rozłożony równomiernie i obciążał barki w tym samym stopniu.

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d2zwvao
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2zwvao

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj