Trwa ładowanie...

We Francji zakazano kąpielówek!

Share
We Francji zakazano kąpielówek!
Źródło: Jupiterimages
d3tr5z1

* Mamy złą wiadomość dla wszystkich panów, którzy na basenie nie mają się czym pochwalić i próbują zatuszować całą sprawę za pomocą długich spodenek kąpielowych (popularne bermudy).*

We Francji i Belgii wprowadzono absolutny zakaz noszenia tego typu strojów.

d3tr5z1

Już samo pojawienie się w tego typu odzieniu na publicznym basenie może skutkować nakazem zmiany kąpielówek pod groźbą wydalenia. A wszystko to przez… troskę o higienę i czystość wody! Ponoć dłuższe spodnie zwiększają możliwość dostania się do wody większej ilości wszelkiej maści „drobnoustrojów, bakterii, oraz różnych dziwnych zanieczyszczeń” (cokolwiek to znaczy).

Co gorsze, sprawa nie dotyczy tylko basenów, lecz także plaż we wszystkich francuskich kurortach. Dotychczasowa praktyka pokazuje, że służby sanitarne bynajmniej nie zamierzają się patyczkować z niesfornymi plażowiczami.

Niekiedy ma to charakter wyjątkowo absurdalny, żeby nie powiedzieć komiczny. Jak to miało w przypadku pewnego Irlandczyka, choć zapewne nie dla „winowajcy”, który ośmielił się udać na plażę w spodenkach, zamiast "speedosów" (krótkich majtek kąpielowych).

d3tr5z1

Otóż, kiedy strzegący kąpieliska ratownik wypatrzył w wodzie delikwenta, który nie zastosował się do niniejszego zakazu, początkowo zaalarmował go krzykiem nakazując wyjście z wody. Jednak czy to na skutek nieuwagi, czy też przekory, Irlandczyk nie zastosował się do nawoływań. Dzielny stróż morskiego bezpieczeństwa, nie pozostał obojętny, natychmiast wskoczył po beztroskiego kąpielowicza i wyciągnął go z wody!

Tak przyłapanemu mieszkańcowi Zielonej Wyspy pozostały do wyboru jedynie dwie możliwości. Miał albo natychmiast opuścić teren kąpielowy, albo… przebrać się za parawanem w wypożyczone slipy!

Zapewne panowie, którzy nie mają się czego wstydzić i lubują się w eksponowaniu swoich kształtów są z tego zakazu zadowoleni. Prezentują się wówczas „okazalej” przed wszystkimi plażowiczkami, które udały się na plażę, aby podziwiać męskie wypukłości, niż panowie, którzy chcieli coś ukryć, że tak powiemy w nogawkach.

d3tr5z1

Rozumiemy, że podziwianie przez kobiety mężczyzn „mających kształty, których nie powstydziłby się sam Daniel Craig, może być ucztą dla ich oczu. Ale nie rozumiemy czym może być podyktowane zmuszanie ich do oglądania „płaskorzeźby”.

No cóż, w myśl męskiej solidarności i w ramach rekompensaty za szkody (cóż za upokorzenie!) domagamy się, aby wprowadzić podobne rozwiązania dotyczące strojów kobiecych! Po pierwsze: żadnych kostiumów jednoczęściowych (sami pomyślcie ile czai się w nich bakterii), po drugie: absolutny zakaz przyodziewania górnej części w strojach dwuczęściowych ( cios za cios!).

Co ciekawe, nie jest to jedyny absurdalny zakaz panujący na francuskich kąpieliskach. Od zeszłego roku łysi mężczyźni muszą nosić czepki! Idąc za ciosem powinniśmy zatem dodać trzeci punkt także i do naszych postulatów, również dotyczący owłosienia.

d3tr5z1

Jednak będzie pod tym względem bardziej taktowni. Swoją drogą Redakcja serwisu Facet przypomina sobie swoje lata młodzieńcze i pewien zakaz, określający standardy kąpania, który niejednemu z nas napsuł trochę krwi, pęcherza i co gorsze doprowadził do wielu konfliktowi z ratownikami. Tak, tak chodzi o legendarne białe slipy! Być może, młodsi użytkownicy już tego nie pamiętają, ale zapewne niejeden z nas najadł się przez nie wstydu…

d3tr5z1

Podziel się opinią

Share
d3tr5z1
d3tr5z1